מועדי שיחות נתניהו ובכירי "ישראל היום" נחשפים: ראש הממשלה מילא אחר הוראת בית המשפט העליון ופרסם את מועדי שיחותיו עם בעלי ישראל היום, שלדון אדלסון, והעורך הראשי לשעבר של העיתון, עמוס רגב. לפני הבחירות ב- 2013, נתניהו שוחח עם עמוס רגב כמעט בכל יום

ראש הממשלה בנימין נתניהו נענה לפסיקת בית המשפט העליון, ופרסם את מועדי שיחותיו עם בעלי ישראל היום, שלדון אדלסון, והעורך הראשי לשעבר של העיתון, עמוס רגב. כך פורסם לראשונה בחדשות 10.

מהנתונים עולה כי לפני בחירות 2013, בהן כזכור ניצח נתניהו, הוא שוחח עם עורך העיתון עמוס רגב כמעט כל יום בשעות שלפני סגירת העיתון.

ב-2014 עבר חוק ישראל היום בכנסת. באותו לילה, לאחר ההצבעה, שוחח נתניהו עם אדלסון שלוש פעמים.

ב-25 בינואר 2015 שוחח ראש הממשלה עם עמוס רגב, יום לאחר נאומו של נתניהו בקונגרס.

צילום: מתוך טויטר

כזכור, בשבוע שעבר, חשף נתניהו את מספר הפעמים ששוחח עם אדלסון ורגב.

"אספר לכם משהו שכולם יודעים: כל הפוליטיקאים בישראל מדברים עם מו״לים, עורכים ראשיים ועיתונאים. בין הפוליטיקה והתקשורת מתקיים שיח קבוע ומתמשך – כך מקובל בדמוקרטיה", אמר רה"מ בהודעה שפרסם לציבור.

נתניהו חושף: שוחחתי עם שלדון אדלסון 100 פעמים ב-3 שנים


"אני כמובן מקדיש את רוב זמני לניהול ענייני המדינה" הוסיף נתניהו, "אך מעת לעת, בדרך כלל בשעות הלילה ולאחר סיום יום עבודתי, גם אני משוחח עם אנשי תקשורת. אני מציג בפניהם את העשייה הגדולה שאנחנו מובילים למען מדינת ישראל ואזרחי ישראל – ומציע להם להביא את הדברים לפרסום".

ראש הממשלה התייחס לתביעה של עיתונאי ערוץ 10 רביב דרוקר, אשר ביקש מבית המשפט לחשוף את מועדי שיחותיו עם אדלסון ורגב.

"לאחרונה בחר ״העיתונאי מטעם״ רביב דרוקר להגיש נגדי תביעה בדרישה לחשוף את שיחותיי עם חברי שלדון אדלסון ועם עורך ״ישראל היום״ לשעבר, עמוס רגב. כפי שהבהרתי, אין לי מה להסתיר: אדלסון הוא חבר קרוב שלי מזה כשלושים שנה ואני שמח לשוחח איתו מעת לעת. בשנים 2012-2015 שוחחתי איתו בממוצע של 0.75 שיחות בשבוע. בתקופה זו עמוס רגב ערך את עיתון ״ישראל היום״, העיתון הנקרא ביותר בישראל שמייצג את הקו הלאומי-שמרני בישראל. שוחחתי איתו בממוצע 1.5 שיחות בשבוע".

"נהגתי גם לשוחח מעת לעת עם מו״לים ועורכים ראשיים של כלי תקשורת אחרים, כפי שכולם נוהגים".