צילום: פלאש 90

יותר מ- 1,000 ימים בשבי החמאס: "החזירו את אברה מנגיסטו הביתה"

לפני כ-3 שנים חצה אברה מנגיסטו את הגבול לרצועת עזה ומאז הוא מוחזק בשבי חמאס שאינו מספק כל פיסת מידע על מצבו. בעצרת תמיכה עם בני משפחתו קראו מאות מפגינים להשבתו: "צאו מהאדישות, הגיע הזמן להחזיר את אברה הביתה"

מאות אנשים השתתפו היום (א') בעצרת תמיכה והזדהות עם אברה מנגיסטו ומשפחתו וקראו להשיבו.

מנגיסטו עבר את הגבול לעזה לפני כשלש שנים ומאז מוחזק בשבי חמאס אשר לא מספק כל מידע לגביו.

העצרת נערכה תחת הכותרות "צאו מהאדישות" ו"הגיע הזמן להחזיר את אברה הביתה".

בשבוע שעבר נפגש מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטיירש עם הוריו של מנגיסטו אשר ביקשו ממנו שלא יצא מרצועת עזה בלי אות חיים מבנם.

"שלוש שנים הבן שלי נמצא בעזה. אני לא מבין למה חמאס לא משחרר את אברה. הוא נכנס לעזה בלי נשק, בלי סכין. הוא חצה שלא בידיעתו כי הוא לא חש בטוב. ארגון החמאס זוכה מדי שבוע לביקורים של האסירים הביטחוניים שלו בכלא. לכל מי שנמצא בארץ המבורכת הזאת, אנחנו מאחלים שלא תעמדו בסיטואציה שאנחנו נמצאים בה. היום הופך ללילה והלילה לא מפסיק. אנחנו רואים רק חושך ולא רואים את האור בקצה המנהרה כי לא הולך לקרות משהו" אמר אביו של מנגיסטו.

מזכ"ל האו"ם הבטיח למשפחה כי יטפל בהן באופן אישי, באמצעות סוכנויות האו"ם, על מנת להביא לשחרורם של האזרחים המוחזקים בידי חמאס.

מוקדם יותר קיים שר הביטחון ליברמן התייעצות אשר בסופה החליט להמליץ לראש הממשלה למנות את בכיר השב"כ א' כמתאם שבויים ונעדרים חדש, במקום המתאם הקודם ליאור לוטן שהתפטר.

בכיר השב"כ א' מכהן כיום כראש מרחב ירושלים ואיו"ש בארגון, ובתפקיד המקביל לדרגת אלוף, הבכיר מוערך מאד במערכת הביטחון וברוב שנותיו עסק בסיכול טרור בשטחים ונחשב לבעל היכרות עמוקה עם הזירה הפלסטינית ועם ארגון חמאס.

כזכור לפני שבוע הודיע ליברמן כי הוא סבור שאין למנות ללוטן מחליף או להתקדם במשא ומתן לפני שהקבינט יאמץ את דוח שמגר במלואו, אך משום שלא רצה להשאיר את המשפחות בלי כתובת, החליט לפעול במהירות וזירז את הדיונים כדי למצוא מועמד מתאים להחליף את לוטן.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן