אילוסטרציה. Sarah Schuman/ Flash90

זהירות: עשרות אלפי ביצים נגועות בסלמנולה הגיעו לרשתות השיווק

משרד החקלאות ומשרד הבריאות ביקשו לעצור את שיווק הביצים של "יש מעוף" בגליל, ומסרו כי יש להשמיד את כל הביצים החשודות. כמות הביצים החשודות כנגועות מהלול כאמור מהוה פחות מאחוז מסך הביצים המשווקות בארץ

לאחר בדיקות מקיפות שנערכו במסגרת המאמצים המשותפים של משרד החקלאות ומשרד הבריאות לשמירה על בריאות הציבור ובהמשך להודעה לציבור על תחלואה בסלמונלה שמקורה ככל הנראה בביצים, נמצאה סלמונלה מזן אנטריטידיס בבדיקה סביבתית של לולי הטלה באתר אחד.

עם גילוי תוצאות בדיקות המעבדה המשרדים עצרו מידית את שיווק הביצים מתחנת המיון. כמות הביצים החשודות כנגועות מהלול כאמור מהוה פחות מאחוז מסך הביצים המשווקות בארץ.

המשרדים קוראים לציבור לא לצרוך ביצים הנושאות את הסימון שם המשווק "יש מעוף" מכל תאריכי האחרון לשימוש עד וכולל תאריך 20.10 שמצויות בחנויות ורשתות השיווק ברשתות השיווק ובבתי הצרכנים.

אסור לצרוך אותם ויש להשמידם ולזרוק אותם לפח הזבל. לגבי ביצים שנמצאות בבתי הצרכנים, יש להשמיד אותן על ידי זריקה לפח הזבל ואין להחזירן לרשתות.

כידוע סלמונלה הנו חיידק שכיח בעולם ומדינת ישראל עושה מאמצים כדי למזער את הימצאותו. במסגרת התוכנית לניטור סלמונלה בלולי הטלה נבדקו כבר 60% ממשקי המטילות במדינת ישראל ונמצא כי שכיחות הסלמונלה מזן האנטריטידיס בלולי ההטלה בישראל עומד על פחות מ- 3% אחוז , שיעור הקטן מאחוז הימצאות זן זה במדינות אירופה וארה"ב.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *