צילום: פלאש 90

למרות הקיפאון בשוק הנדל"ן – מחירי הדירות ממשיכים לעלות

המשמעות היא שחרף כל הניסיונות לצנן את השוק ולהוריד את מחירי הדירות, הדבר עדיין לא קורה בפועל. למרות זאת חשוב להדגיש כי ישנה ירידה דרסטית בהיקף העסקאות וצריך לעקוב ולראות האם נתון זה ישפיע בסופו של דבר גם על המחירים

מחירי הדירות עלו ברבעון השני של השנה בשיעור של 1%, למרות שבפועל נרשמה ירידה של 15% בהיקף העסקאות לרכישת דירות מול הרבעון המקביל אשתקד, כך עולה ממדד מחירי הדירות של מכון גזית גלוב לחקר הנדל"ן המבוסס על מדידת עסקאות חוזרות של אותן דירות.

המשמעות היא שלמרות כל הניסיונות לצנן את השוק ולהוריד את מחירי הדירות, הדבר עדיין לא קורה בפועל. מה שכן, ישנה ירידה דרסטית בהיקף העסקאות וצריך לעקוב ולראות האם נתון זה שבולט בחודשים האחרונים, ישפיע בסופו של דבר גם על המחירים.

ביזנעס שימושי

יצויין, כי למרות העלייה ברבעון השני, היא עדיין נמוכה משמעותית מזו של הרבעון השני אשתקד שעמדה על 2.1%. כך שהעלייה במחיר דווקא מעידה שהשוק אכן נמצא כרגע בעיקר בעמדת המתנה. לפי הנתונים שנחשפו ב'גלובס', מתחילת השנה עלה מדד מחירי הדיור של גזית גלוב בשיעור כולל של 2.5%.

עליית המחירים היא רוחבית לכל הארץ מלבד אזור הדרום בו נרשמת ירידה במחירים. אגב, לפי מדד מחירי הדירות של הלמ"ס, מדצמבר עד יוני עלו המחירים ב-1.6%. מדד המחירים של מכון גזית גלוב לחקר הנדל"ן מתבסס על כ-200 עסקאות חוזרות, כפי שהן מדווחות למערכת המידע של רשות המסים.

מקור: http://bizzness.net/

בוקה ומבולקה: ההתנהלות שגורמת למחירי הדיור להמשיך לנסוק

2 תגובות

עוד כתבה מגמתית

נכון מאוד כל הכתבות כאן בנושא הדיור הן מגמתיות !
כחלון חזק בעניין והמחירים יורדים בשטח !
אני אשדודי ואני יכול לומר לכם שבחצי שנה האחרונה המחירים ירדו
ב150000 אלף ₪ !!!!!!!! פשוט מדהים אתם יכולים לשאול אנשים
שקשורים לתחום !

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *