ועדת השרים להתמודדות עם תופעת המסתננים הבלתי חוקיים התכנסה הערב בפעם הראשונה, ושמעה את מצוקות התושבים. נתניהו סיפר על סיוריו האחרונים בדרום תל אביב ואמר: "היעד הראשון הוא להוציא כמה שיותר מהם מתוך תחומה של מדינת ישראל"

ועדת השרים להתמודדות עם תופעת המסתננים הבלתי חוקיים בישראל, בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו, התכנסה הערב (ה') בפעם הראשונה.

בישיבה השתתפו שר הפנים אריה דרעי, שרת המשפטים איילת שקד, שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס, שר הכלכלה אלי כהן וגם סגן שר האוצר יצחק כהן.

בישיבה השתתפו בנוסף תושבים משכונות דרום תל אביב, ונתניהו והשרים שמעו את טענותיהם ומצוקותיהם לראשונה.

נתניהו סיפר על הסיורים האחרונים שערך בדרום תל אביב: "לאחר הסיור היומי הגלוי, עשיתי סיור לילי סמוי ביחד עם שר הפנים, אריה דרעי, ועברנו בכל הרחובות, בכל השכונות, ויכולתי להתרשם מהמצב כפי שהוא, לפחות בשעות הלילה", סיפר ראש הממשלה.

"הבנתי, אנחנו מבינים את העניין. עכשיו אנחנו צריכים לדבר יחד על הפתרונות לעניין, אבל הפתרון החשוב ביותר והראשון שאנחנו נתמקד בו זה הוצאת האנשים. לא נוכל להוציא את כולם, אבל הוצאנו כבר קרוב ל-20,000, ואנחנו נצטרך להשלים את המלאכה הזאת עם לפחות מספר דומה ואולי אפילו מעבר".

התושבים הביעו תסכול מכך שבתל אביב פועלות עמותות רבות שמסייעות למסתננים, והתלוננו על פעילות האכיפה שלטענתם אינה מספקת, גם מול עסקים המעסיקים מסתננים בלתי חוקיים.

נתניהו אמר כי: "היעד הראשון והמרכזי שלנו הוא להוציא כמה שיותר מהם מתוך תחומה של מדינת ישראל. אין להם זכות להיות פה, הם לא צריכים להיות פה, ובעזרת המאמץ שנעשה כאן במשותף, חלק לא מבוטל מהם לא יהיו".

"בשאר הדברים גם כן נדון, אבל זאת המשימה הראשונה, ואני שמח לראות אתכם כאן. אני בא, בהמשך לביקור שעשינו בשבוע שעבר בשכונות, קודם כל התרשמתי מהרוח של האנשים שעדיין נאחזים בציפורניים במקום ובמצוקה, אבל גם התרשמתי שיש דברים שאנחנו יכולים לעשות וזו המטרה של הישיבה הזאת, בעזרת השם גם נצליח".