היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע לרעיית ראש הממשלה שמחר יוגש נגדה כתב אישום בפרשת המעונות. נתניהו אמר בפני מקורביו כי הם לא מתכננים לגשת לעסקת טיעון: "אין שום סיבה שרעייתי תודה במה שלא עשתה"

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע לרעיית ראש הממשלה שמחר יוגש נגדה כתב אישום בפרשת המעונות. כך דווח לראשונה בחדשות 2.

כתב האישום בפרשה מתייחס בין היתר להזמנת ארוחות משפים במסעדות יוקרה בשווי כולל של עשרות אלפי שקלים.

ראש הממשלה טען בפני מקורביו כי להערכתו לא יוגש כנגדו כתב אישום בעקבות חקירתו של ארנון מילצ'ן – גם אם המשטרה תמליץ להגיש אותו.

לדבריו, הוא אינו עוסק כלל בניסיון להגיע לעסקה מול היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט והוא משוכנע כי יחליט שלא להגיש נגדו כתב אישום.

בפרשת המעונות שהוחלט כבר להגיש כתב אישום, בני הזוג נתניהו גם אינם מתכוונים לגשת ליועץ המשפטי ולנסות להגיע לעסקה.

על פי הדיווח בחדשות 2, בני הזוג כבר השלימו עם העובדה שיוגש כתב אישום ואין מתכננים לגשת לעסקת טיעון, למרות שרבים במשרד המשפטים היו מעדיפים את האופציה הזו.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "נתניהו מעולם לא אמר דברים לגבי היועץ המשפטי לממשלה – הדבר לא היה ולא נברא. כל מה שאמר נתניהו פעמים רבות זה שלא היה כלום כי אין כלום".

כזכור אתמול פורסם כי המיליארדר ארנון מילצ'ן הכחיש בחקירתו כי ישנו קשר כלשהו בין המתנות שהעניק לזוג נתניהו לבין תמורה כלשהי מראש הממשלה בקידום ענייניו.

לדבריו, המתנות ניתנו ללא ציפייה לתמורה, אלא במסגרת היחסים בינו לבינם שנמשכו שנים ארוכות.

מילצ'ן: "המתנות אינן שוחד – לא ציפיתי לתמורה מנתניהו"


מילצ'ן התעקש כי לא ניתן לבסס נגדו עבירת שוחד, אולם הצהיר כי יסכים לחזור על עדותו אודות אספקת המתנות השוטפת לזוג נתניהו גם בבית המשפט.

במערכת המשפט הביעו שביעות רצון מחקירתו של איש העסקים. לדברי גורם במערכת אכיפת החוק, "עדות מילצ'ן הייתה מעולה ומעל למצופה, לא ניגע בו לרעה".