ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב להודעתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להגיש כתב אישום נגד רעייתו בפרשת הארוחות: "סיפרו לנו על רהיטי הגן, החשמלאי, הבקבוקים, המלצרים, נשאר בסוף רק הסיפור ההזוי והשקרי של החמגשיות. גם זה יתנדף בשימוע"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב היום (ו') להודעת היועמ"ש על סעיפי האישום בגינם תעמוד רעייתו לדין.

בפוסט שכתב אמר ראש הממשלה כי "ההוצאות על מזון וארוחות מוזמנות בחמגשיות התנפחו באורח פלא בתקופתו של עד המדינה מני נפתלי כאב הבית, וצנחו באורח פלא כשעזב".

נתניהו הוסיף: "למה ההוצאות זינקו דווקא בשנים האלה? מי אכל או לקח את הכמות העצומה הזו חמגשיות וארוחות? בוודאי לא משפחת נתניהו. שתבינו, על זה מתבסס כל הסיפור נגד רעיית ראש הממשלה. סיפרו לנו על רהיטי הגן, החשמלאי, הבקבוקים, המלצרים, המטפלת – נשאר בסוף רק הסיפור ההזוי והשקרי של החמגשיות שאת רובן המכריע הזמין מני נפתלי. גם זה יתנדף בשימוע".

נתניהו צירף לפוסט גרפים שלדבריו מראים את הפער בהוצאות בזמן כהונתו של נפתלי כאב הבית לבין התקופה שלאחר עזיבתו והוסיף: "ראו לפניכם, הנתונים מדברים בעד עצמם".


כזכור היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט פרסם היום (ו') את החלטתו בתיק מעונות ראש הממשלה בנימין נתניהו, ובה הודיע לשרה נתניהו כי הורה לשקול להעמידה לדין בשל חלקה ב"פרשת הזמנת הארוחות".

היועמ"ש הכריע: כתב אישום בכפוף לשימוע נגד אשת רוה"מ


בהודעה נמסר כי בפני נתניהו עומדת הזכות לשימוע, בטרם תתקבל הכרעה סופית בעניין זה. "ההחלטה התקבלה לאחר שהיועמ"ש בחן את חומר הראיות, ולאחר ששמע את עמדות הגורמים הרלוונטיים".