צילום: אילוסטרציה

שדרות: דו"ח על סך 450 ₪ בשל צופר השבת

מספר שעות לאחר ששליח חב"ד קיבל דו"ח בסך 730 שקל בעיר הרצליה, בגין הנחת תפילין לתושבי העיר, פקח עיריית שדרות הגיע במפתיע למפעיל צופר-השבת בעיר, וקנס אותו בדו"ח על סך 450 שקל בגין 'הפרעה ציבורית והפעלת מתקן ללא רישיון.'

מספר שעות לאחר ששליח חב"ד קיבל דו"ח בסך 730 שקל בעיר הרצליה בגין הנחת תפילין לתושבי האזור, קיבל תושב העיר שדרות דו"ח בגין הפעלת צופרי השבת – המבשרים על כניסת השבת, בשטח בית הכנסת 'האר"י הקדוש' בעיר.

בדברי הנימוק לנתינת הדו"ח נכתב כי "הרעש נשמע למרחקים, כשברקע התנגנו שירי שבת, והרעש גורם להפרעה'.

גבאי בית הכנסת פנו בעקבות כך אל ח"כ מיכאל מלכיאלי ששוחח עם חבר עיריית שדרות והממונה על מסורת ישראל ויו"ר ועדת תכנון ובנייה בעיר דורון טקטוק וביקשו לבטל את הדו"ח.

בפעילות משותפת מול לשכת ראש העיר שדרות בוטל הדו"ח.

ח"כ מיכאל מלכיאלי מסר בתגובה "זה לא אמיתי שבמדינת ישראל של 2017, אנו מתבשרים על נתינת דוחות בגין הפעלת צופרי השבת, לא יקום ולא יהיה".

הח"כ הודה לחבר מועצת העיר דורון טקטוק ולראש העיר אלון דוידי על פעילותם המהירה וביטול הדו"ח, ואיחל להם שזכות השבת תעמוד להם, תוך תקווה "שלא נדרש לנושאים מעין אלו בעתיד".

5 תגובות

גלות… גלות…
וילרושלים עירך ברחמים תשוב.

גיבורים על חלשים ושונאי דת
נראה אותכם נותנים קנס למואזינים שמפריעים בשעות הקטנות של הלילה

אני ממש לא אוהד מדינת ישראל אבל משהו מוזר לי, כי אצלנו בעיר לא שמעתי שהמפעיל צופר שבת תתקבל קנס, כנראה חסר כאן נתונים

בשדרות מעדיפים צופרי אזעקה צבע אדום

יש לי רעיון: בקלקיליה יש מלא מסגדים שהקולות של המואזין שלהם וההתפילות מגיעות עד לראש העין וישובי הסביבה. נראה את הגברים האלה שממהרים לשלוף דו"חות שילכו ויתנו להם דו"חות. הם כבר רצים לשלם. הצחקתם אותם. חחחחחחחחחח

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *