בכירים בפרקליטות סוברים כי טיוטת כתב האישום בפרשת המעונות, הייתה אמורה לכלול עוד סעיפים מלבד סעיף הארוחות, בניגוד לדעת היועמ"ש שטען כי אין מספיק ראיות בשאר הפרשות ולכן החליט להכליל בטיוטת כתב האישום רק את פרשת הארוחות

גורמים בפרקליטות מחוז ירושלים סברו כי טיוטת כתב האישום נגד אשת ראש הממשלה בפרשת המעונות צריכה הייתה להכיל גם פרשיות נוספות ולא רק את סוגיית ארוחות השפים, כך פורסם לראשונה בחדשות 10.

בפרקליטות סברו כי יש להכניס לטיוטת כתב האישום פרשיות נוספות שבהן נחקרה הגב' נתניהו כיוון שלטענתם היו מספיק ראיות לכך, אולם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט סבר בניגוד אליהם כי פרשיות אלה גבוליות ולכן החליט להכניס לטיוטה רק את הפרשה שלדעתו מצדיקה הגשת כתב אישום.

לטענת בכירים בפרקליטות המחלוקת העיקרית הייתה בנוגע לפרשת המטפלת כאשר שני הצדדים סברו כי יש מספיק ראיות בשביל להכניס את הפרשה לטיוטת כתב האישום, אולם היועץ המשפטי לממשלה החליט לא להכלילה בטיוטה.

החלטת היועץ הגיעה על רקע מסמכים שהעביר לו פרקליטה של משפחת נתניהו עו"ד יוסי כהן, בעיקר בנוגע לניפוח הארוחות והזמנת המלצרים.

בפרקליטות סברו כי גם בפרשיות אלה יש להגיש כתב אישום, אולם היועץ המשפטי לממשלה סבר בעקבות המסמכים, ועדויות אחרות, שאין מספיק ראיות ולכן החליט להכליל בטיוטת כתב האישום רק את פרשת הארוחות.

כזכור מטיוטת כתב האישום נגד נתניהו, עולה כי החל מראשית חודש ספטמבר 2010 ועד לחודש מרס 2013, פעלה נתניהו ליצירת מצג שווא לפיו במעון הרשמי של ראש הממשלה לא מועסקת מבשלת, למרות שבפועל הועסקו מבשלות לאורך כל התקופה. זאת, על מנת לעקוף את הוראות הנוהל המאפשר להזמין ארוחות למעון הרשמי רק במצב שאין בו מבשלת.

היועמ"ש הכריע: כתב אישום בכפוף לשימוע נגד אשת רוה"מ


בדרך זו, טוען היועמ"ש, התקבלו במרמה מהמדינה מאות ארוחות ממסעדות ומשפים בשווי של כ-359,000 שקלים. בשל כך נתניהו תועמד לדין, בכפוף לשימוע, בעבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות מרמה והפרת אמונים.