שר הביטחון אביגדור ליברמן משגר מסר מאיים למשטר אסד בסוריה, שבוע לאחר שעל פי פרסומים זרים, ישראל תקפה מרכז לפיצוח טילים ואמצעי לחימה כימיים: "אני מציע מאוד לשכנינו מצפון לא לנסות אותנו ולא לשגר איומים, כי אנחנו לוקחים את כל האיומים ברצינות"

שר הביטחון אביגדור ליברמן משגר הערב (ב') מסר מאיים למשטר אסד שבסוריה. "אני מציע מאוד לשכנינו מצפון לא לנסות אותנו ולא לשגר איומים, כי אנחנו לוקחים את כל האיומים ברצינות", אמר ליברמן בטקס הוקרה לחיילי העדה הבדואית.

ליברמן הוסיף: "אני לא מציע להם לנסות אותנו ואני לא מציע להיכנס לעימות עם מדינת ישראל. כי מבחינתם זה ייגמר רע. רע מאוד".

"כולנו מקווים שיום אחד המזרח התיכון יהפוך לאזור של שלום, שיתוף פעולה ודו קיום, אך לצערי, גם היום שמענו איומים שבאים מהגבול הצפוני שלנו" אמר ליברמן אשר כיוון את דבריו לשר החוץ הסורי פייסל אל-מקדאד שאמר היום כי "התקיפה הישראלית בסוריה לא תסיט את תשומת הלב ואת הנחישות במלחמה נגד הטרור שנתמך על ידי ישראל".

בריאיון לרשת "אל-מיאדין" הזהיר אל-מקדאד את ישראל מההשלכות של המשך התקיפות, והדגיש: "עוד תגיע העת שישראל תשלם את המחיר על התקיפות שלה, אנחנו נחזיר את הזכויות שלנו בזמן המתאים".

כזכור בשבוע שעבר טענה סוריה שישראל תקפה את המרכז למחקרים מדעיים של המשטר במרכז המדינה.

זה המרכז לפיתוח נשק להשמדה המונית שהותקף הלילה בסוריה


על פי הדיווחים וציטוטי מקורות אופוזיציה סורית מהחודשיים האחרונים, מדובר באתר תעשיתי- צבאי שממוקם באזור מסייף שבמחוז חמה ונמצא תחת חסותו של המרכז הסורי למחקרים מדעיים (SSRC).

בשנתיים האחרונות נצפתה הרחבה משמעותית של מתקנים במתחם. צילומי לוויין של המתקנים שבמתחם, חושפים בנייה של משרדים, מתקני אחסון מאווררים וסככות והמיועדות בדרך לקליטה / הוצאת משלוחים.

כל אלו נבנו בוואדי מבודד ושמור בצילו של רכס ההרי לצד שטחי מטמנות של חומרים מסוכנים, כנראה של הסוכנות למחקרים מדעיים כחלק מניסויים ופרויקטים בלתי קונבנציונאלים.