מדד המרכזים הפיננסיים העולמי אותו מפרסמת חברת המחקר 'Z/Yen' ממקם את הבורסה הישראלית במקום ה-34 ומעניק לה לראשונה את ההגדרה מרכז "מבוסס" ולא מרכז "מתפתח". ואיזו בורסה שומרת על המקום הראשון?

מדד המרכזים הפיננסיים העולמי אותו מפרסמת חברת המחקר 'Z/Yen' ממקם את הבורסה הישראלית במקום ה-34 ומעניק לה לראשונה את ההגדרה מרכז "מבוסס" ולא מרכז "מתפתח" כפי שהיה עד עתה. הבורסה של תל-אביב השיגה גם השנה ציון של 666 נקודות ובכל זאת ירדה מהמקום ה-32 למקום ה-34. הירידה נבעה מכך שבורסות אחרות עלו בדירוג

המדד שמתפרסם מידי חצי שנה בעשור האחרון מתבסס על מגוון גדול של מקורות ועל שאלון בו משתתפים אלפי אנשי עסקים. במדד נמצאות 92 בורסות בערים רבות ברחבי העולם כאשר בעשירייה הראשונה ניתן למצוא את לונדון; ניו יורק; הונג קונג; סינגפור; טוקיו; שנחאי; טורונטו; סידני; ציריך ובייג'ין. שימו לב למספר הרב של הבורסות במזרח שהצליחו להתברג בעשירייה הראשונה.

ביזנעס שימושי

דבר נוסף מפתיע נעוץ בעובדה שלמרות כל האיומים שפורסמו בתקשורת נגד הברקזיט, לונדון מצליחה לשמור על המקום הראשון ואף מגדילה את הפער בינה ובין בורסות מובילות דוגמת הונג-קונג וניו-יורק.

ובחזרה לישראל, הבורסה של תל אביב מדורגת במקום השלישי במזרח התיכון אחרי אבו דאבי ודובאי הממוקמות במקום ה-25 וה-18 בהתאמה.

מקור: http://bizzness.net/