לטענת שר התחבורה, "הלקח מהמתרחש בקוריאה הצפונית הוא שהידברות ופשרות עם דיקטטורות שפועלות להשגת יכולת גרעינית - אינה עובדת. אם יהיה לאיראן נשק כזה הוא יגיע לחיזבאללה". על עתידו הפוליטי: "רואה עצמי רה"מ אחרי נתניהו"

ראש הממשלה נחת בתחילת השבוע בארגנטינה, זאת במסגרת מסעו בדרום אמריקה. אמש ביקר נתניהו בבניין ה'אמיה' – ארגון הגג של הקהילה היהודית בארגנטינה. 'זהו מפגש מלב אל לב' אמר.

מיד לאחר שיסיים את ביקורו במדינות דרום אמריקה ימשיך נתניהו לניו יורק, שם ינאם בעצרת הכללית של האו"ם, כשגם פגישה עם נשיא ארה"ב על הפרק.

בתמונה: נתניהו נואם בפני הקהילה היהודית בבאנס-איירס

"הסוגיה המרכזית של ראש הממשלה בביקור הצפוי בארצות הברית היא לדרוש להקפיא או לשנות את הסכם הגרעין עם איראן", אמר הבוקר שר התחבורה והשר לענייני מודיעין, ישראל כץ. בראיון ל'רדיו ללא הפסקה' הוסיף כץ: "הלקח מהמתרחש בקוריאה הצפונית הוא ברור, הידברות ופשרות עם דיקטטורות שפועלות להשגת יכולת גרעינית לחציית סף ושינוי כללי המשחק אינה עובדת. במידה ולאיראן יהיה נשק גרעיני אנחנו נמצא את עצמו במצב של מזרח תיכון גרעיני, הנשק עלול להגיע לארגוני טרור כמו חיזבאללה. זה הזמן של ראש הממשלה לדרוש מארצות הברית לשנות את הסכם הגרעין ולהכריז שלא יהיה לאיראן לעולם נשק גרעיני".

התקיפה בסוריה: שינוי מדיניות ומסר לאסד, לאיראן ולמעצמות

כץ הרחיב על המצב הרגיש והדילמות העומדות בפני הנשיא טראמפ: "הסכם הגרעין כיום מאפשר לאיראן לעמוד בהסכם וליצור נשק גרעיני בעתיד. לכן המסקנה היא שחייבים לקטוע דבר כזה לפני שהוא מגיע לבשלות כמו בקוריאה הצפונית. עם דיקטטורות אתה לא יכול לעשות הסכמים, הנשיא טראמפ שוקל בכל מקרה את האופציה לבטל את ההסכם, עמדתו של הנשיא כעמדתנו, ראש הממשלה צריך להעלות את הדברים בצורה ברורה בפגישתו עם הנשיא ולפעול לצעדים בנושא. ארצות הברית היא המעצמה המובילה וכשהיא מבצעת סנקציות העולם מגיב לה. שינינו את סדר העדיפות של מערכת הביטחון בידיעה שצריך להחזיר את איראן לראש סדר העדיפויות. הנשיא אסד פועל בימים אלה לחתום על הסכם עם איראן בדומה להסכם שנחתם עם רוסיה, מדובר על עשרות אלפי אנשים שמאיימים על ישראל".

על המצב בצפון אמר כץ: "ישראל הציבה קווים אדומים, הראשון למנוע אספקת נשק מדויק לאיראן דרך חיזבאללה, השני מניעת התבססות של חזית ג'יהאד מול רמת הגולן ואף ראש הממשלה הבהיר שהוא לא יאפשר התבססות צבאית בסוריה. בכדי להוביל מהלך כולל שיעצור גם את הגרעין יש לעבוד בשיתוף פעולה עם ארצות הברית".

ומה בנוגע לעתידו הפוליטי? "אני מתכוון בסוף לרוץ לראשות הממשלה כשנתניהו יסיים את תפקידו, אני מאמין שאני יכול להיבחר ולקבל את אמון הציבור. אני עושה את עבודתי כשר בצורה הטובה ביותר. אני מסתכל על עצמי, על מעשיי וראייתי הביטחונית והמדינית וחושב שאני מתאים לתפקיד. כל מי שרוצה להיות ראש הממשלה צריך לשכנע את הציבור ואת אנשי הליכוד שזהו מקומו, אני מאמין שאני אוכל לשכנע".

זה המרכז לפיתוח נשק להשמדה המונית שהותקף הלילה בסוריה

עשור לתקיפת הכור בסוריה: איך היה נראה האיזור עם נשק גרעיני?