יגאל גואטה, שנכנס לכנסת בעקבות התפטרות סגן השר משולם נהרי מהכנסת במסגרת החוק הנורווגי, הודיע הבוקר לשר דרעי כי החליט לפרוש מהכנסת. דרעי הודה לגואטה ואמר לו כי עוד נכונו לו תפקידים בתנועת ש"ס, וכישוריו יבואו לידי ביטוי

ח"כ יגאל גואטה הודיע הבוקר ליו"ר תנועת ש"ס, השר אריה דרעי, על התפטרותו מהכנסת. גואטה כתב לשר דרעי כי הוא מודה לו על האמון שאיפשר את צירופו לסיעת ש"ס בכנסת אולם החליט להתפטר מהכנסת.

גואטה אמר לשר דרעי כי הוא מאמין בהנהגתו וימשיך לפעול למענו ולמען תנועת ש"ס ככל שיידרש. השר דרעי אמר לח"כ גואטה כי הוא מכבד את החלטתו, הביע את הערכתו אליו והודה לו על פעילותו המבורכת ועל הרוח החדשה והנמרצת שהכניס לסיעת ש"ס.

השר דרעי אמר לח"כ גואטה כי עוד לו נכונו לו תפקידים בתנועה וכי הוא משוכנע כי כישוריו יבואו לידי ביטוי. יצוין, כי עד כה, במקביל לתפקידו כחבר כנסת, כיהן יגאל גואטה גם בתפקיד מזכ"ל תנועת ש"ס.

לקראת הבחירות לכנסת העשרים הוצב במקום העשירי ברשימת ש"ס לכנסת, אך המפלגה זכתה בשבעה מנדטים. בינואר 2016 הודיע משולם נהרי על הפסקת חברותו בכנסת בהתאם ל"חוק הנורווגי". בעקבות התפטרותם של אברהם מיכאלי וחיים ביטון מרשימת ש"ס, נכנס גואטה לכנסת ב-24 בינואר 2016.