בת"א נערך היום טקס השקת הקרון של הרכבת הקלה שתחל לפעול בעוד 4 שנים. ראש עיריית תל אביב ניצל את האירוע כדי לנסות לקדם חילול שבת המוני וחמור. "צריך למצוא דרך להפעיל את הרכבת שבעה ימים בשבוע". עפ"ל • בפנים: כך תיראה הרכבת

חברת נת"ע המקימה את מערכת הסעת ההמונים במטרופולין תל-אביב פתחה היום את דגם קרון הקו האדום בשדרות רוטשילד בתל-אביב באירוע חגיגי במעמד שר התחבורה ישראל כ"ץ וראש עיריית תל-אביב-יפו רון חולדאי.

דגם הקרון הובא לישראל במסגרת תהליך תכנון וייצור הרכבת הקלה. הוא נועד לצורך בדיקות והפקת לקחים לקראת ייצור הקרונות במפעל חברת CRC בסין. בנת"ע החליטו להציג בהזדמנות זו לציבור הרחב איך תיראה הרכבת, לצורך קבלת משוב.

מנכ"ל נת"ע, יהודה בר-און, אירח את השר ואת ראש העיר והודה לשניהם על מעורבותם לקידום הפרויקט. "אנחנו בשליש הדרך, וממשיכים להתקדם לקראת הפעלת הרכבת ב-2021. במקביל לעבודות שמורגשות בשטח אנחנו מקדמים את הקרונות ואת המערכות הטכנולוגיות של הרכבת". בר-און שיבח את חברת CRC על הייצור האיכותי והודה למנהליה על הבאת הדגם לישראל לקראת החגים.

ראש עיריית תל אביב התבטא בטקס באצורה חמורה שאולי מסמנת כבר את המאבק הבא של ציבור שומרי התורה. "ב-2021 אנו צפויים לחנוך את הפרויקט ונגזור את הסרט כשהרכבת כבר תיסע. לא ניתן להפעיל פרויקט בסדר גודל כזה מבלי למצוא את הדרך להפעיל אותו 7 ימים בשבוע ולספק מענה לתושבים גם בשבת".

יצוין כי דגם הקרון ייפתח לקהל מהיום ועד אחרי החגים, בימים א-ה' בשעות 15:00-22:00, בימי ו' 10:00-16:00 ובחול המועד סוכות 10:00-22:0

צילומים: פלאש 90