מפכ"ל המשטרה התייחס לחקירות ראש הממשלה ואמר כי חיקור הדין שנעשה למיליארדר ארנון מילצ'ן, בתיק המתנות היה "משמעותי ביותר לחקירה". אלשיך התייחס גם לסערת המגנומטרים בהר הבית: "רצינו לחתור לפתרונות אחרים, אך ביצענו את החלטת הדרג המדיני"

מפכ"ל המשטרה רב ניצב רוני אלשיך התייחס לחקירת איש העסקים המקורב למשפחת נתניהו, ארנון מילצ'ן, אשר מהווה נדבך מרכזי בחקירת פרשת המתנות.

בראיון לחדשות 10 אמר אלשיך: "חקירתו של מילצ'ן בלונדון הייתה משמעותית ביותר".

כזכור מילצ'ן, שנחקר באזהרה בלונדון בחשד למתן שוחד, סיפר במהלך חקירתו כי הזמנות הסיגרים והמתנות לראש הממשלה בנימין נתניהו נעשתה באופן שיטתי.

איש העסקים נחקר גם על עניין כלכלי בו עירב, לכאורה, את נתניהו לפני 9 שנים, שלא מומש בסופו של דבר, זאת פרט לחשד להתערבות מצד ראש הממשלה לטובת מילצ'ן בנוגע להפקת רווחים מסגירת ערוץ 10 והסדרת הוויזה שמאפשרת את המשך מגוריו ופעילותו העסקית בארה"ב.

גורמי אכיפה בכירים אמרו כי חקירתו של מילצ'ן חיזקה את מעורבות נתניהו בעניין, בכל הקשור לדאגה לאינטרסים של איש העסקים, מה שיכול להתפרש כקבלת שוחד.

בקטע נוסף מהראיון, התייחס המפכ"ל לסערת המגומטרים שהוצבו בהר הבית והוסרו לאחר מכן. "ביצענו את החלטות הדרג המדיני ולא אתן לו ציונים. הגורם היחיד שהסתייג מהצבת המגנומטרים היה משטרת ישראל", אמר אלשיך.

"רצינו לחתור לפתרונות אחרים. השב"כ, אחרי שהוצבו המגנומטרים המליץ על פירוקם".