במהלך דיון בבית הדין של הליכוד בעניין "הליכודניקים החדשים", התנצחו שני חברי הכנסת, יו"ר הקואליציה דוד ביטן וח"כ יהודה גליק שהדגיש כי לו שבת הייתה יוצאת מוקדם יותר, היה בעצמו הולך להפגנות בפ"ת. ביטן: "מרצ והעבודה מאחורי ההפגנות"

סערת "הליכודניקים החדשים": בית הדין של הליכוד דן אמש (ה') בפעם הראשונה בעתירה נגד 14 חברי התנועה שהתפקדו באחרונה לליכוד, והשתתפו בהפגנות בפתח תקווה.

חבר הכנסת יהודה גליק הגיע לתמוך בחברי התנועה, ואילו יו"ר הקואליציה דוד ביטן הגיע על מנת לתמוך בסילוקם.

במהלך הדיון פרץ עימות חריף בין שני חברי הכנסת מהליכוד, שפורסם לראשונה בחדשות 10.

ח"כ גליק תקף במילים קשות את ביטן. "יש פה את 'ביטן ה-14', 'הליכוד זה אני'", טען, "הוא טוען שכל מי שלא מסכים איתו, אסור לו להיות בליכוד. כשמישהו מחזיק שלט 'מושחת לך הביתה', וביטן אומר שזה הליכוד, הוא בעצם אומר שהליכוד מושחת".

גליק הוסיף: "אני מאוד פוחד ממה שקורא בליכוד בנושא סתימת הפיות. אני חושש שאם חלילה העתירה תתקבל, כל מי שירצה ללכת להפגנה יצטרך לפנות לביטן.
"הוד מעלתו אדוני, האם אוכל ללכת ברשותך לסופר?".

בנוסף הצהיר ח"כ גליק: "אם שבת הייתה יוצאת מוקדם יותר, הייתי משתתף בהפגנות. זה האינטרס שלנו, כמי שאנו מאמינים בחפותו של ראש הממשלה".

בתגובה אמר יושב ראש הקואליציה, כי "מפלגות מרצ והעבודה הם אלו שעומדים מאחורי ההפגנות".

הדברים עוררו את חמתם של 14 חברי "הליכודניקים החדשים" שטענו כי "מדובר בקרקס".

ביטן הגיב: "הפלת נתניהו תיצור כאוס פוליטי, ואנחנו עלולים לאבד מנדטים. הבעיה היא בפוטנציאל שלהם (ה"ליכודניקים החדשים"), אם יגיעו 60 אלף שמאלנים, לא תישאר לנו מפלגה".