ראש הממשלה, הנמצא בימים אלו בארה"ב, סירב לפגישה בשולי וועידת האו"ם עם ראש ממשלת שוודיה, שהתבטא בעבר נגד ישראל בחריפות רבה. נתניהו, שינאם בעצרת המרכזית, צפוי להיפגש עם הנשיא טראמפ ועם שורה של מנהיגים בכירים מהעולם

ראש הממשלה בנימין נתניהו סירב לבקשתו של ראש ממשלת שוודיה, סטפן לפבן, להיפגש עימו בשולי עצרת האו"ם הנערכת בימים אלה בניו יורק – כך דווח בחדשות 2.

הנימוק הרשמי הוא משיקולי לו"ז צפופים, אך ההערכה היא כי ככל הנראה סירובו של נתניהו בא בעקבות הכרתו של ראש ממשלת שוודיה במדינה פלסטינית, ושרת החוץ השוודית מרגוט ולסטרום השמיעה התבטאויות קשות בזמן גל הטרור וטענה שישראל "מוציאה להורג ללא משפט".

כך, נשיא רואנדה שאוהד את ישראל ונציגיו פועלים למען ישראל באו"ם זוכה לפגישה, והשוודים זוכים להתעלמות. בחצי היום בו נתניהו יקיים פגישות מדיניות, הוא ישוחח עם מנהיגי פנמה, יפן, ברזיל ורואנדה. נתניהו שהגיע לפני השבת לניו יורק צפוי לקיים בימים הקרובים פגישות מדיניות עם מנהיגי מדינות ובראשם נשיא ארה"ב דונלנד טראמפ.

בטקס לפני קבלת שבת בהשתתפותו, אמר ראש הממשלה נתניהו כי "ישראל לא תסבול התבססות צבאית איראנית בגבולנו הצפוני, משום שהיא תסכן לא רק אותנו אלא גם את שכנותינו הערביות ואנחנו נהייה מחויבים לפעול נגד זה. אני חושב שהיום מתייחסים לאזהרות של ישראל ברצינות וטוב שכך".

כאמור, ביום שני מתכוון נתניהו להיפגש בניו יורק עם נשיא ארה״ב דונלד טראמפ ולדון אתו בכמה נושאים ובמרכזו הסוגייה האיראנית לקראת דיון המנהיגים על הסכם הגרעין בין המעצמות לאיראן. נתניהו סירב השבוע לומר השבוע מי עמדתו בנושא זה ואמר כי הוא רוצה קודם כל לשוחח על כך עם טראמפ. ביום שלישי יישא נתניהו את נאומו בעצרת הכללית של האו״ם בישיבה שתנוהל ע״י שגריר ישראל באו״ם דני דנון.