ארגון הטרור השולט ברצועת עזה הודיע על פירוק ממשלת הצללים שלו ברצועה והליכה לבחירות כלליות, זאת במסגרת המו"מ שניהלו נציגיו בקהיר. "אנחנו מוכנים לקיים דיאלוג מול ארגון פת"ח במטרה לקדם פיוס", מסרו אנשי הארגון

חמאס נכנע לסנקציות שקידם אבו מאזן: אנשי ארגון הטרור העזתי הודיעו במהלך השיחות אותן הם מנהלים בקהיר על עריכת בחירות כלליות ברצועה ופירוק ממשלת הצללים אותה הקימו לפני מספר חודשים.

הגורם להודעה הדרמטית של חמאס הוא, כאמור, הלחץ הכבד שהפעיל אבו מאזן על הרצועה, לחץ שהתבטא – בין היתר – בהפסקת הזרמת התשלום על אספקת החשמל הישראלית לרצועת עזה, קיצוץ משכורות, הפסקת מעבר חולים לבתי חולים בישראל וברש"פ, וסנקציות נוספות בתחום אספקת האנרגיה.

כעת, לאחר ההודעה הדרמטית של חמאס, ההערכות הן שהסנקציות על הרצועה יתמתנו. בנוסף, ההתפתחות האחרונה נתפסת כהישג של אבו מאזן, זאת למרות שיריביו יטענו שההישג נזקף בראש ובראשונה לזכותה של האופוזיציה בתנועת פת"ח אותה מנהיג יריבו דחלאן.

כזכור, בשבוע שעבר דיווחנו כי יו"ר הזרוע המדינית של חמאס איסמעיל הנייה, הודיע במהלך ביקורו הרשמי בקהיר כי ארגונו מוכן לפרק את הוועדה המנהלית שהקים לצורך שליטה ברצועת עזה, ולהגיע להבנות חדשות עם ארגון פת"ח באשר לשליטה ברצועה. ברשת "אל ערביה" צותת בכיר במשלחת המו"מ של חמאס שאמר: "משלחת חמאס הודיעה כי הארגון מוכן לקבל את הצעת המשלחת המצרית, ולפרק את המועצה המנהלית בעזה על מנת להקים ממשלת אחדות עם אנשי פת"ח".

מדובר בשינוי כיוון משמעותי מאז הקמתה של "המועצה המנהלית" לשליטה בעזה לפני שבעה חודשים, שנועדה להחליף את הממשלה הפלשתינית וכל שבעת חבריה הם אנשי חמאס, מהלך שעורר זעם בקרב אנשי הרשות הפלשתינית שמספקת כספים וסיוע לרצועה. בעבר סירב חמאס להסכים מראש לפירוק המועצה לפני שיובהרו תנאי המשא ומתן עם אנשי הרשות הפלשתינית.