זמן קצר לפני שטבע למוות כאשר קפץ לנהר הירדן על מנת להציל את חיי ביתו, תועד הרב שלמה זלמן בלוי על ידי בני משפחתו ליד המים. הרב בלוי השאיר אחריו אלמנה ו-15 יתומים, מתוכם 11 עדיין בבית, בהם כלה חודש לפני חתונתה ותינוק בן שנה

התמונה האחרונה של הרב בלוי לפני שטבע בנהר הירדן:

במסע הלוויתו של הרב שלמה זלמן בלוי ע"ה, הספיד אחיו, איש החינוך הרה"ח ר' אורי בלוי שליט"א, ואמר בהתרגשות: "נתת לנו משל לקראת ראש השנה מה הפירוש של "אבא"….. אנו הולכים לעמוד בראש השנה ולצעוק "אבא" כולנו נזכר בך….לך קוראים אבא….!!!"

האזינו להספד:

בעוד חודש וחצי, תעמוד ביתו של הרב בלוי, שנפטר אמש בנסיבות טראגיות כאשר קפץ אל תוך המים על מנת להציל את חייה של ביתו, מתחת לחופה. הרב בלוי כבר הספיק להכין את ההזמנות לשמחת החתונה:

כזכור, הרב שלמה זלמן בלוי ז"ל, שהה עם בני משפחתו בנהר הירדן, ושם לב כי ביתו נקלעה למצוקה במים. מבלי לחשוב פעמיים, מיהר לקפוץ אל המים על מנת להציל את חייה. הבת, בגיל 16, ניצלה, אך אביה, שהציל אותה, לא.

בני המשפחה שלא ידעו מה לעשות, מיהרו להזעיק עוברי אורח שעברו בכביש הסמוך, ואלו הצליחו למשות את האבא מהמים והזעיקו את מד"א למקום. הפראמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה, מיהרו לבצע בו פעולות החייאה יחד עם מתנדבי יחידת חילוץ גולן, אך למרבה הצער, נאלצו לקבוע את מותו בזירה, דקות ספורות בלבד לאחר שהגיעו למקום.

הרב שלמה זלמן בלוי ז"ל נולד בירושלים בי"ט אייר תשל"א, לאביו הרה"ח רבי דוד נחמן בלוי ז"ל, מראשי החינוך העצמאי ואגודת ישראל ולאמו מרת לאה ע"ה. בבחרותו למד בישיבת סלונים – שם עשה חיל בלימודיו. לאחר נישואיו השתייך לקהילת עדת ירושלים-המתמידים, בראשות הגאון רבי לייב מינצברג שליט"א.

לתרומות לקרן שהוקם למען המשפחה, לחצו כאן