האם החשש של המפלגות החרדיות מתממש? שר האוצר מבהיר כי על אף אכזבתו מהפסיקות האחרונות של בג"ץ הוא "נחוש לשמור על שלטון החוק ועל בית המשפט העליון למען הדמוקרטיה"

במפלגות החרדיות נערכים לחקיקת פסקת ההתגברות כדי להתמודד עם פסיקת בג"ץ בנושא חוק הגיוס. בנוסף הודיעו המפלגות על תמיכה בתכנית החוקתית של השרים בנט ושקד.

למרות זאת נראה שמי שעלול להערים קשיים בנושא הוא שר האוצר, משה כחלון, שאמר היום ”לא אהבתי את פסיקת בג”ץ בנושא הגיוס, יש לנו שנה לתקן אותו ונעשה זאת. לא אהבתי גם את הפסיקות נגד מס דירה שלישית והמסתננים. למרות זאת אני נגד 'פסקת ההתגברות' של השרים בנט ושקד; זה יפגע בדמוקרטיה”

בראיון לתכנית החג של רדיו 101.5, בהנחיית מנדי ריזל ואמנון סופר. הוסיף כחלון כי "אני שומר על שלטון החוק ועל בית המשפט העליון, אני לא רוצה לחיות במדינה שלא תהיה בה ביקורת שיפוטית ושאנשים ייעלמו פה בלילות. אנחנו לא רוצים להיות שם. אבל לצד כל החלטות האחרונות של בג"ץ, אם אני אוהב אותן? התשובה היא לא. אם צריך אז אפשר לתקן. לא להרוס."

לדברי כחלון, "אני נגד פסקת ההתגברות, אני בעד הגיוס בחוק. אני אתמוך בו. אנחנו נתקן את החוק, נתנו לנו שנה. בלי לפגוע בשלטון החוק ובבית המשפט העליון. בית המשפט העליון זה המעוז האחרון של החלשים תבינו את זה. החזקים רוצים להרוס אותו כי זה מפריע להם. אני לא אוהב את הפסיקות נגד מס דירה שלישית ונגד המסתננים. אבל בסוף בסוף בתמחור הכללי, עדיף לפנות למסגרת שבה יש היררכיה, יש בתי משפט, משטרה, פרקליטות ממשלה וכנסת. יש לשמור על זה."