מפלגות המחנה הציוני ויש עתיד החליטו שלא לשלוח נציגים לאירוע הממלכתי לציון 50 שנות התיישבות ביהודה ושומרון, שיתקיים ביום רביעי • שלמה נאמן: "לא ייתכן שמפלגה שמגדירה את עצמה מפלגה ציונית, בוחרת להחרים צעד גדול למען היישוב בארץ ישראל"

מפלגות המחנה הציוני ויש עתיד יחרימו את האירוע הממלכתי לציון 50 שנה להתיישבות ביהודה ושומרון, הבקעה והגולן שיתקיים ביום רביעי, כך פורסם לראשונה ב'כאן 11'.

על פי הדיווח, במפלגת העבודה טענו כי לו היו רוצים בנוכחותם, היו יו"ר המפלגה או יו"ר האופוזיציה מוזמנים לשאת נאום רשמי באירוע.

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן הגיב לדברים ואמר כי "לא ייתכן שמפלגה שמגדירה את עצמה מפלגה ציונית, מפלגה שאבות אבותיה היו חלק בלתי נפרד מהקמת התיישבות לפני יובל שנים, בוחרת להחרים את היום בו נעשה צעד גדול למען היישוב בארץ ישראל".

"מי שמידי יום בוחר פעם אחר פעם להשמיץ ולהאשים שהוא חשוך ומפלג את החברה הישראלית, בסוף עושה זאת בעצמו".

"ראש הממשלה יצחק רבין ונשיא המדינה שמעון פרס מתהפכים בקברם על הדרך שמפלגתם בחרה להמשיך את מורשתם".

"עוד לא מאוחר לרדת מעץ הזית שעליו טיפסו בשם השלום ולהגיע לעץ האלון לחגוג את האירוע המתקיים בגוש ולזכור את מייסדי המדינה שהם מייסדי מפלגתם של המחרימים", דברי נאמן.

סגנית שר החוץ חוטובלי הגיבה אף היא להחלטת מפלגת 'המחנה הציוני' להחרים את האירוע: "מי שמחרים חצי מיליון מתיישבים, ולא מתכוון להיות שותף בחגיגות היובל של ממשלת ישראל בגוש עציון שלא יחפש אחר כך קולות בימין", אמרה חוטובלי.