במערכת הפוליטית מגיבים לפיגוע הקשה הבוקר בהר אדר: "רק מתחילים דיבורים על חידוש המו"מ המדיני וכבר אנחנו משלמים את המחיר הכואב במזומן", טוען ח"כ בצלאל סמוטריץ'. סגנית שר החוץ: "לפני קידום השלום, צריך להתרכז בהפסקת הטרור"

"הריטואל הקבוע: רק מתחילים דיבורים על חידוש המו"מ המדיני וכבר אנחנו משלמים את המחיר הכואב במזומן. כמה אנשים צריכים לשלם בחייהם כדי שנלמד???": כך אומר הבוקר ח"כ בצלאל סמוטריץ', בעקבות פיגוע הירי בהר אדר. לדבריו, "התקווה היא שמניעה את הטרור הערבי הרצחני. כל פעם שמעוררים אותה הוא מתעורר ופוגע בנו. רק גדיעת התקווה תפסיק את הטרור".

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין: "בשעות קשות אלו ליבנו עם משפחות הנרצחים ושפתותינו נושאות תפילה להחלמת הפצועים. מתקפת הטרור האכזרית מנכיחה שוב את החזית היומיומית עמה מתמודדים כוחות הביטחון הנושאים כיום במשימה החשובה ביותר – השמירה וההגנה על ביטחון אזרחי ישראל. אנו נמשיך ונכה בטרור ונשיג את כל המבצעים והמסייעים לו".

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, ציפי חוטובלי, הגיבה לפיגוע ואמרה: "הפיגוע הנורא הבוקר בהר אדר הוא קבלת הפנים שהפלסטינים הכינו לשליח האמריקאי גרינבלט. המאמצים האמריקאים חייבים להתרכז קודם כל בהפסקת הטרור הרצחני של הפלשתינים, לפני כל דבר אחר. אין טעם במו"מ עם מי שרק מלבה את הטרור וממשיך לשלם למשפחות מחבלים".

ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת: "הפיגוע הרצחני בהר אדר הוא קבלת הפנים של הפלסטינים לשליחיו של הנשיא טראמפ. לא שלום הם מבקשים אלא טרור. אנו קוראים לראש הממשלה להחליט עוד היום על קידום תנופת בניה בכל רחבי יו"ש. ולהבהיר למרצחים וגם למתווכים כי זו ארצנו, עליה לא נתפשר וממנה לא ניסוג".

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, מסר: "בבוקר קשה זה אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחות הנרצחים ואיחולי החלמה לפצוע. יש לעצור מיידית את כניסת הפלסטינים לשטח ישראל, הטרור הפלסטיני מנצל את הרצון הטוב שלנו כדי לרצוח ישראלים. יש לבחון מחדש את מדיניות היתרי הכניסה לישראל ולהבין כי אין טעם במו"מ מדיני לצרכי מס שפתיים עם מי שמבקש להשמידנו".

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג: "בוקר קשה ועצוב מאד בפיגוע ברוטאלי שמכה בנו דווקא בחגי תשרי. נשים את הויכוחים בצד, נחבק את משפחת השכול המתרחבת, ונתפלל להחלמת הפצועים".