הלחץ הדיפלומטי הכבד שהפעילו גורמים מדיניים לא השיג את התוצאה הרצויה, והרש"פ התקבלה רשמית לארגון השיטור העולמי. רק 24 מדינות התנגדו למהלך. באופוזיציה תוקפים: "מדובר בכישלון של מדיניות "הכל דיבורים" של ממשלת נתניהו"

כישלון מדיני לישראל: מליאת האו"ם אישרה הבוקר (שעון ישראל) את הצטרפותה של הרש"פ לאינטרפול – ארגון השיטור העולמי. המשמעות: מעמדם של הפלסטינים יהיה זהה לזה של משטרת ישראל, על כל המשתמע מכך במובן של חשיפה למידע רגיש וכיו"ב.

75% ממליאת מועצת האו"ם הצביעו בעד המהלך, כשרק 24 מדינות התנגדו לו.

כאמור, מדובר במפלה מדינית לישראל שהפעילה את כל כובד משקלה בניסיון למנוע את המהלך.

בדרך לאינטרפול עוצרים בהאג: הפלסטינים מחדשים את המאבק העולמי

באופוזיציה תוקפים את ראש הממשלה ומאשימים אותו בכך שמדיניותו היא זו שגרמה להישג הפלסטיני. רה"מ ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, האשים: "מדובר בכישלון של נתניה. מדיניות הכל דיבורים מסכת את ישראל".

ואילו השר זאב אלקין קורא לנקוט בסנקציות קשות נגד הרשות הפלסטינית: "מדינת ישראל לא יכולה להבליג על מלחמה דיפלומטית שמנהלת מולנו ההנהגה של רשות פלסטינית בניגוד מוחלט להתחייבויות שהיא קיבלה על עצמה. עלינו לבטל באופן מיידי את כל החלטות הקבינט על המחוות לרשות פלסטינית שהתקבלו בשנתיים האחרונות ולהפסיק את כל אישורי המעבר המיוחדים שנהנים מהם מנהיגי הרשות. אי אפשר לנהל מולנו מלחמה ולהסית נגדנו כאן ובעולם ובמקביל להנות ממחוות ממדינת ישראל. כבר קבע בעבר ראש הממשלה בנימין נתניהו: לא יתנו לא יקבלו!"