הרמטכ"ל גדי איזנקוט הודיע היום כי הוא החליט להמתיק את עונשו של החייל אלאור אזריה. במכתבו שב הרמטכ"ל וגינה את התנהלות אזריה במהלך האירוע ולאחריו, אך הבהיר כי "יש שיקולים המביאים בחשבון את עברך כחייל לוחם בזירה מבצעית"

הרמטכ"ל רא"ל גדי איינזקוט שיגר היום מכתב לאלאור אזריה ובו הוא מודיע לו על החלטתו לקצר את עונשו בארבעה חודשים. כזכור, על אזריה נגזרו 18 חודשי מאסר בפועל, מהם יופחתו כאמור ארבעה חודשים.

במכתב נאמר: "בפתח הדברים יודגש, באופן ברור וחד משמעי, כי בראיית הרמטכ"ל התנהגותך היתה פסולה וסתרה את פקודות הצבא ואת ערכי צה"ל. הרמטכ"ל רואה בחומרה את הכשלים שנפלו במעשיך והסטייה שהיתה בהם מערכי צה"ל כפי שבאו לידי ביטוי גם בפסקי הדין, ורואה חשיבות רבה במסר הנחרץ שיצא מהם ומהטיפול הפיקודי באירוע. כמו כן עמדה לנגד עיניו של הרמטכ"ל העבודה שלא קיבלת אחריות על המעשה ועל כך שלא הבעת חרטה עליו".

בהמשך נכתב: "על פי סמכות הרמטכ"ל הקבועה בחוק השיפוט הצבאי להקלה בעונש, כאשר שקל את הבקשה להקלה בעונש, מצא הרמטכ"ל לנכון לשקול שיקולי חסד ורחמים. שיקולים המביאים בחשבון את עברך כחייל לוחם בזירה מבצעית. בהתחשב בשיקולים אלה החליט הרמטכ"ל שיש מקום להקל בעונש והחליט לקצר ארבעה חודשים מעונש המאסר שהוטל עליך, ולהעמידו על ארבעה עשר חודשי מאסר בפועל. כאמור אין בכך כדי להקהות את המסר החשוב שבא לידי ביטוי לאורך כל הדרך, בעמדה הפיקודית ובפסקי הדין שדנו בפסול החמור שבמעשיך".

ממשפחת אזריה נמסר שהם לומדים את ההחלטה ויגיבו בהמשך.

כשהוא מלווה בבני משפחה וחברים: אלאור אזריה נכנס לכלא 4

״הולך לכלא בראש מורם״ • צפו: אזריה בהצהרה ראשונה לתקשורת