עמית שטיינהרט, רכז הביטחון של הר אדר שנפצע אנושות בפיגוע הירי במקום, השתחרר הלילה מבית החולים ומשחזר את רגעי האימה: "לא הייתי בטוח שאגיע הביתה". וגם: על ההיכרות הקודמת שלו עם המחבל שביצע את הפיגוע

8 ימים לאחר שנפצע באורח בינוני עד אנוש בפיגוע הרצחני בהר אדר השתחרר הלילה עמית שטיינהרט, רכז הביטחון של הר אדר, מבית החולים. איך זה קרה כל כך מהר? "המצב היה מוגדר בין בינוני לאנוש. הכדור עשה שני חורים בסרעפת, הריאה השמאלית קרסה. הכדור השני כמעט פגע לי בעמוד השדרה, אבל העצם הגדולה עצרה אותו. חטפתי, ואני עדיין עומד על הרגליים. קצת עקום, אבל זה יתיישר מאוד מהר", הוא מסביר בראיון לערוץ 2.

שטיינהרט מספר כי הוא הכיר את המחבל באופן אישי: "תמיד הייתי יוצא מהאוטו, לוחץ יד לפועלים, יושב לשתות איתם, כמה וכמה פעמים ישבתי לאכול איתם…עם המחבל יצא לי אולי לשתות קפה פעם אחת. נימר היה בן אדם שמאחר, הוא תמיד היה אחרון. כשהוא היה בא ידעתי שסיימתי את הבוקר".

באותו בוקר חש שטיינהרט במשהו שונה. "מה שהחשיד אותו זו העובדה שהוא לא ציית לנהלים. מה שעבר לי בראש באותם רגעים היה לעצור אותו ולהוציא אותו מהמחסום. הסתובבתי לטנדר להביא עט, וזו השנייה שהכול התפוצץ…בשנייה שחטפתי את הכדור בכתף הבנתי שאני בפיגוע ונכנסתי למצב תפעול. ב-7:20, כשהגיעה התגבורת, הרשיתי לעצמי להתיישב, לקחת נשימה וביקשתי לדבר עם אשתי. לא הייתי בטוח שאני אגיע הביתה".

מי שהציל את חייו היה המאבטח אורי אריש הי"ד. "אורי התעמת איתו בידיים בניסיון לנטרל אותו מהנשק, אבל ככל הנראה הוא כבר נפגע…אורי הוא זה שבעצם נתן לי את השנייה או שתיים להגיב, כי הוא גם צעק: 'עמית, הצלתי אותך', והוא הסתכל עליי. הוא היה שם והוא ידע שאני זה שמסיים את מה שהוא התחיל, פחות או יותר. זו הייתה הפעם הראשונה ששלפתי את האקדח ויריתי בבן אדם. זו הפעם הראשונה שהרגתי בן אדם, ואני לא מתחרט על זה".

הגר"י יוסף: "אני קורא לרה"מ לבנות בחברון בתגובה לפיגוע" • צפו

צה"ל פשט על בית המחבל; 3 פלסטינים נעצרו בחשד למעורבות בפיגוע