בשבוע הבא תתקיים ישיבת מועצת התכנון העליונה ביו"ש וראשי המתנחלים חוששים שנתניהו ידחה שוב אישורי בניה רבים, ומאיימים בפתיחת מאבק. מנגד, גורמים מדיניים הודפים את הביקורת וטוענים: "אין מי שדואג להתיישבות יותר מנתניהו"

מאבק מבית נגד ראש הממשלה: ביום שלישי הבא אמורה להתכנס מועצת התכנון העליונה ביו"ש כדי לאשר בנייה מאסיבית ביהודה ושומרון, לרבות תכניות שהוקפאו במשך שנים. אלא שראשי המתנחלים חוששים שנתניהו ידחה את הכינוס ו/או ימסמס את האישורים.

בשל כך הבהירו לו חלקם כי אם זה יקרה – הם יפתחו נגדו במאבק. ראש מועצת השומרון, יוסי דגן, איים כי הוא יקים מחדש את אוהל המחאה מול משרד רה"מ. "אם אלו הם פני הדברים, ההתיישבות תלך למאבק חסר תקדים מיד לאחר החגים. בדיבורים לא בונים יישובים ובמילים לא סוללים כבישים. ההתיישבות ביהודה ושומרון לא תסתפק עוד בקרב בלימה של עקירות 20 שנה אחרי אוסלו והגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון. הגיע הזמן שממשלה לאומית תבנה את יהודה ושומרון ולא תדבר על יהודה ושומרון", אמר דגן.

הוא הוסיף: "הקפאת סלילת כבישים ביו"ש, עצירת העברת הכספים המובטחים לגורמי בטחון שתפקידם לעצור פיגועים קשים כמו הפיגוע בבני משפחת סלומון רק עכשיו, היא פרס לטרור שרצח את משפחת הנקין שאבו ופוגל. הקפאת הבניה בשומרון היא הפרת אמון המתיישבים בממשלה הזו".

גורמים מדיניים הדפו את טענות ראשי המתנחלים ואמרו: "כל הניסיונות לסלף את המציאות הן שקר גס". בשיחה עם ערוץ 7 הם הוסיפו: "אין מי שדואג להתיישבות באחריות יותר מראש הממשלה נתניהו והדבר יוכח בשבוע הבא".

אלקין: "לצערי טראמפ ממשיך את המסורת של אובמה בענין הבניה ביו"ש"