בכירי תנועת דגל התורה התאספו היום בסוכה שהקימו בעיר בית שמש. ח"כ משה גפני אמר כי "לא היה דבר אחד שלא התמודדנו איתו במהלך הקדנציה הנוכחית גם בגיור וגם בגיוס. מאז ומעולם נתנו לשר הביטחון את היכולת לדחות את גיוסם של תלמידי הישיבות"

נציגי דגל התורה ברשויות המקומיות בכל רחבי הארץ התכנסו היום (שני) בסוכה שהוקמה בעיר בית שמש, ושמעו דברים מפי ראשי המפלגה ונציגיה בכנסת.

יו"ר התנועה ח"כ משה גפני, יו"ר ועדת הכספים, אמר: "לא היה דבר אחד שלא התמודדנו איתו במהלך הקדנציה הנוכחית גם בגיור וגם בגיוס. מאז ומעולם נתנו לשר הביטחון את היכולת לדחות את גיוסם של תלמידי הישיבות. שום דבר לא השתנה בחוק שהיה, לא השתנה בחוק שבוטל וגם לא ישתנה בחוק שעכשיו נעשה ושיש הסכמה רחבה לעשות אותו".

ח"כ אורי מקלב אמר: "צריך להיות גיבוי מבית כל מה שעומד לנגד עינינו זה שמירת עולם הישיבות. מה שהיה הוא שיהיה. יש עוד פתרונות לפסיקת הבג"צ על חוק הגיוס מלבד חוק ההתגברות, בחורף הקרוב בס"ד נקווה שיבוא לפתרון. אנחנו דואגים גם לבעיות יחידים ולא רק לכלל עולם התורה".

בהתייחסות לבחירות המוניציפליות הוסיף: "כל החיבורים הפוליטיים בשנה הקרובה יהיו רק על פי המדד מה יעזור לבני התורה. בשונה ממפלגות אחרות אצלנו בדגל התורה בוחרים נציגים לא רק על פי הישגיהם אלא גם בעיקר על פי השקפתם ואיכותם. אולי לא בכל מקום יש לנו נציג אבל כל מי שנציג שלנו מחוייב לדבר אחד והוא ציות מלא לגדולי ישראל".