בקואליציה ובאופוזיציה מברכים על החלטת ארה"ב לפרוש מארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם. נתניהו הורה למשרד החוץ להיערך לפרישה מהארגון. ח"כ לבני: "מסר לעולם שיש מחיר לפוליטיזציה, חד-צדדיות ולעיוות ההסטוריה"

בישראל מגיבים בסיפוק להחלטת ארה"ב לפרוש מאונסק"ו ונערכים לצעד דומה. עם צאת החג פרסם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודעה בה נאמר: "אני מברך על החלטתו של הנשיא טראמפ ‏לפרוש מארגון אונסק״ו. ‏זו החלטה אמיצה ומוסרית, משום שאונסק״ו הפך לתיאטרון האבסורד ומשום שבמקום לשמר את ההיסטוריה, הוא מעוות אותה. הנחתי את משרד החוץ להכין את פרישת ישראל מהארגון במקביל לארה״ב".

גם באופוזיציה בירכו על המהלך. יו"ר המחנ"צ, אבי גבאי, מסר: "מברך את ארצות הברית על החלטה נכונה לפרוש מחברות באונסק"ו. אונסק"ו לא עוסק בתרבות אלא בעיוות ההיסטוריה היהודית ובפוליטיקה של סמלים".

עוד תגובות במערכת הפוליטית

שר הביטחון ליברמן: "צעד חשוב ונכון ערכית ומוסרית של בת בריתנו הגדולה ארה"ב כלפי ארגון אנטישמי ומוטה פוליטית, שהפך את השקר למנהג, ואיבד את הדרך ואת הרלוונטיות".

יו"ר 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד: "אם ארה״ב תפרוש (בצדק) מאונסק״ו גם ישראל צריכה לפרוש בו ביום. לא יכול להיות שהם יפרשו בגלל היחס לישראל ואנחנו נשאר".

ח"כ ציפי לבני: "מעריכה את הפרישה האמריקאית מאונסק״ו בגלל היחס לישראל! מסר לעולם שיש מחיר לפוליטיזציה, חד-צדדיות ולעיוות ההסטוריה".

ח"כ נחמן שי "אני מברך על החלטת נשיא ארה״ב והמימשל האמריקאי. זוהי החלטה חשובה, אמיצה ומעודדת. אונסק״ו מיצב עצמו בשנים האחרונות בחזית המאבק בישראל, עיוות עובדות היסטוריות ומעל בשליחותו וביעדיו…החלטה זו היא מסר מרתיע לגבי ארגונים ב״ל אחרים, שיאלצו מעתה לחשב את דרכם ובמיוחד את מדיניותם כלפי ישראל, מחשש לפגיעה דומה".

עוד החלטה מופרכת של אונסק"ו: "מערת המכפלה – אתר מורשת פלסטיני"

אייכלר: "המערערים על קדושת הכותל – אשמים בהחלטות אונסק"ו"

"כאשר אנו מחללים את הכותל, אונסק"ו מכחשים את הקשר שלנו לארץ"