שר הביטחון לשעבר טוען כי מכרז בינלאומי לרכישת ספינות בוטל לבקשת ראש הממשלה שהעדיף את טיסנקרופ. נתניהו פרסם בתגובה הכחשה חריפה ובה מתקפה נגד יעלון שהשיב: "לא אחבל בחקירה כדי להפריך את העיוותים המכוונים של נתניהו"

פרשת הצוללות שוב בכותרות: העיתון 'ידיעות אחרונות' מפרסם היום כתבת המשך לכתבה שפורסמה בערב החג בנושא הצוללות. מדובר על שורה של גילויים חדשים בפרשה, שאחד המרכזיים שבהם מבוסס על טענתו של שר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון.

יעלון טוען כי הופעלו על משרד הביטחון לחצים שונים לבטל את המכרז הבינלאומי לרכישת כלי השיט – כדי שקונצרן טיסנקרופ הוא שימכור את הספינות. יעלון אף סיפר למקורביו כי נתניהו עצמו אמר לו: "למה יש מכרז? תבטלו אותו" – כך ע"פ הפרסום.

בתגובה פרסם ראש הממשלה את ההודעה הבאה: "משעשע לראות כיצד עורכי ״ידיעות אחרונות״ חזרו לסורם. בערב חג סוכות הם מיחזרו כתבת שער על רעייתי שרה, שכל הכותרות המכפישות בה יתבררו כמופרכות לחלוטין בשימוע. בערב שמחת תורה הם מיחזרו כתבת שער נגדי עם טענות של בוגי יעלון שכבר הופרכו על ידי פרקליט המדינה (שאמר שוב לפני ימים אחדים שרה״מ אינו קשור בשום צורה לפרשת כלי השיט ואינו חשוד בדבר).

בין לבין הם מיחזרו כתבת רכילות מכפישה על בני יאיר. זה רק אני, או שגם אתם מזהים פה קמפיין?".

נתניהו הוסיף: "הציבור לא מתרשם מהקמפיין האגרסיבי של ״ידיעות״ שנשען על סיגרים וחמגשיות. לכן ״ידיעות״ מנסים בכל דרך לקשור אותי בכח לחקירות שאין לי כל קשר אליהן. הם יודעים שבסוף לא ישאר כלום, חוץ מכמה עשרות חברי הכנסת שנשלחו מטעמם כדי להצביע בעד סגירת ״ישראל היום״.

אגב, אם הם באמת היו בודקים את העובדות, הם היו מגלים שביטול המכרז עליו מדבר יעלון נעשה על פי בקשה בכתב של… משרד הביטחון בראשות בוגי יעלון! זהו אותו בוגי שאמר שבוע לפני שנאלץ לוותר על תיק הביטחון בנסיבות פוליטיות, שיש לנו ראש ממשלה מצויין.
מעניין איזה ״תחקיר״ ימציאו ב״ידיעות״ לגיליון חנוכה. שתפו את הפוסט הזה כדי לחשוף את תרגיל הפייק ניוז של ״ידיעות״".

יעלון לא נשאר חייב וכתב: "הלחץ והטבעת המתהדקת נותנים אותותיהם. עכשיו הגיע תורם של השקרים. לא אחבל בחקירה כדי להפריך את העיוותים המכוונים של נתניהו. כדרכי, אמת דיברתי! אמת יש רק אחת, וחצי אמת גרועה משקר. בחקירה כבר לא תהיה ברירה".