צילום אילוסטרציה: פלאש 90

אישום: הסית נגד יהודים והביע תמיכה בפעולות טרור

פרקליטות מחוז חיפה הגישה לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד מוחמד (בן וליד) ח'לף בן 25 בגין תמיכה בארגון טרוריסטי, הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור. "אופיים של הפרסומים מלמדים על המסוכנות הרבה הנשקפת מהחשוד"

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

 • השנה לא מפספסים: "שטר הפרנסה" של גדולי הדור

  תוכן מקודם

 • ראש ישיבת פורת יוסף בבקשה יוצאת דופן: הצילו תלמיד שלי!

  תוכן מקודם

 • אמירת פרשת המן שתים מקרא ואחד תרגום ביחד עם מרן שה"ת הגר"ח קניבסקי

  תוכן מקודם

פרקליטות מחוז חיפה באמצעות עו"ד יובל לביא, הגישה לבית המשפט השלום בחיפה כתב אישום נגד מוחמד (בן וליד) ח'לף בן 25 בגין תמיכה בארגון טרוריסטי, הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור.

 על פי כתב האישום, החשוד היה סטודנט באוניברסיטת אל-נג'אח בשכם והחזיק חשבון ברשות החברתיות. ע"פ כתב האישום, החשוד פרסם ברשתות החברתיות דברי שבח, תמיכה ואהדה לחמאס, ל- אלכותלה אלאסלאמיה ולמראבטאת, וכן פרסם דברי שבח, אהדה ועידוד למעשה טרור, תמיכה בו או הזדהות עמו ואף יש אפשרות ממשית שיביא לעשיית מעשה טרור.

כך למשל עולה מכתב האישום כי שלושה ימים לאחר הפיגוע בהר הבית בחודש יולי האחרון שבו נרצחו שני שוטרים, העלה החשוד תמונת גבר רעול פנים ברחוב ולידה כתב: "ירושלים בוערת, מלחמות ועימותים כעת בכל שכונות ירושלים. רעולי פנים מתפרסים ברחבי העיר. כל החזיתות בוערות. כל הארץ זועמת. נראה שהולך להיות לילה כביר בירושלים". כתב האישום מפרט עוד שבעה פרסומים כאלה.

 הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בבקשת המעצר כתב עו"ד יובל לביא כי "אופיים של הפרסומים שפרסם החשוד, תוכנם ומהותם, לאורך תקופה, מלמדים על המסוכנות הרבה הנשקפת מהחשוד. מדובר בפרסומים שזכו לתפוצה רחבה ואף בחלק מהמקרים לתגובות חיוביות ומעודדות. פרסומים שבחלקם שבחו ותמכו במעשי טרור ובחלקם הזדהו ותמכו בארגוני טרור. יתרה מזו, פרסומיו של החשוד נעשו בתקופה מתוחה ביותר מבחינה ביטחונית, בה התרחשו פיגועי טרור וכן על רקע הפרות סדר חוזרות ונשנות ברחבי המדינה".