מפכ"ל המשטרה התייחס להתבטאות ראש הממשלה נגד ההדלפות מארגונו, ואמר כי "אין ספק כי ההדלפות לא מגיעות מהמשטרה – אנו עושים הכול כדי לשמור על טוהר החקירות". במקביל, היועמ"ש ופרקליט המדינה התקשרו לחזק את ידו של המפכ"ל

"יש לי אמון מלא באופן שבו מתנהלות החקירות הרגישות במשטרת ישראל" – כך אמר היום (ב') מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך בכנס סגור, בהתייחסות ראשונה לעימות בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"יש לי 100% אמון במקצועיות וברגישות של החוקרים. בנושא ההדלפות – אין שום דבר חדש במה שפורסם ושבגינו התנפלו עלינו. המידע הזה פורסם בעבר וגם בפרשנות לא היה חדש. אין אף ארגון שעוסק באכיפת החוק שעושה את מה שמשטרת ישראל עושה בנושא הטיפול בהדלפות. במשטרת ישראל הונהג מבדק ממוחשב לבדיקת אמינות".

אלשיך שאל את הקהל בכנס – "איזה עוד ארגון בודק את עצמו כך? גם ביחס לפרקליטות ולסנגוריה הציבורית?". לדבריו, "אין ספק שההדלפות לא מגיעות מהמשטרה. אנחנו עושים הכול כדי לשמור על טוהר החקירות ועל ידיים נקיות. נעשה את עבודתנו הממלכתית, בלי משוא פנים. אני אתן גיבוי למי שעושה את העבודה בשטח".

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט התקשר היום (ב') למפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, שוחח עימו על העימות בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ומשטרת ישראל, וחיזק את ידו. פרקליט המדינה, שי ניצן, התקשר לאלשיך גם כן.

מנדלבליט, ששוהה בימים אלה בוושינגטון, גיבה את אלשיך בצעד שהסמליות שלו ברורה והודיע לו כי כל ראשי מערכת אכיפת החוק תומכים בו.

מוקדם יותר שיגר פורום הניצבים ומפכ"לי המשטרה בדימוס מכתב תמיכה וגיבוי למפכ"ל אלשיך. במכתב כתבו הבכירים לשעבר כי הם מוטרדים מהניסיונות לפגוע במשטרה והוסיפו כי הם משוכנעים שהמשטרה פועלת למען גילוי האמת בלבד.

"בחודשים האחרונים אנו עוקבים בדאגה אחר יוזמות חקיקה שהחוט המקשר בין כולם הוא ניסיון לפגוע בעצמאות המשטרה", כתבו הבכירים וכינו את המתקפה של רה"מ: "השתלחות חסרת תקדים במשטרה ובעומד בראשה".

מכתב פורום המפכ"לים וניצבים לתמיכה במפכ"ל המשטרה רוני אלשיך צילום: ללא קרדיט

הבכירים בדימוס הוסיפו כי "כמי שפיקדו על יחידות המשטרה בדרגים השונים ובתקופות שונות וכמי שהיו שותפים לחקירות רגישות אנחנו משוכנעים כי חקר האמת בלבד הוא זה שעומד לנגד עיניהם של העוסקים במלאכה".

"אנחנו מוטרדים מהניסיונות לפגוע במשטרה ובמפקדיה במישרין ובעקיפין, יחד עם זאת זוקפים קומה לנוכח פעילותה למען ביצור שלטון החוק. בימים קשים אלה אנו מוצאים לנכון לחזק את ידיך, את ידי המפקדים, החוקרים וכל השוטרים הניצבים על משמרתם באשר הם", סיכמו.

כזכור אתמול מתח נתניהו ביקורת חריפה נגד המפכ"ל אלשיך בתגובה לדיווח על חקירות נוספות שנתניהו יתבקש לעבור בשבועות הקרובים.

נתניהו תוקף בחריפות את המשטרה: ההדלפות הלא חוקיות הפכו לצונאמי


"כשהמפכ"ל אלשיך נכנס לתפקידו הוא קיבל שתי החלטות חשובות: שלא יהיו יותר הדלפות ולא יהיו יותר המלצות של המשטרה. מאז שהיועץ הפוליטי ליאור חורב מונה ליועץ חיצוני בעלות של מיליונים על חשבון משלם המיסים ללא מכרז, ההדלפות הלא חוקיות הפכו לצונאמי וההחלטה להימנע מהמלצות נעלמה כלא הייתה".

עוד נכתב בתגובה כי "הציבור כבר מזמן הבין שיש כאן מסע ציד תקשורתי שקוף נגד ראש הממשלה נתניהו. כפי שקרה בעבר גם הפעם כל הטענות נגד ראש הממשלה יתבררו כמופרכות, ולכן לא יהיה כלום".