לאחר שהבהיר כי לא יישב בממשלה עתידית עם הרשימה המשותפת מצהיר יו"ר העבודה אבי גבאי כי לא ייפנה התנחלויות במסגרת הסכם שלום עתידי: "אם אתה עושה שלום, למה צריך לפנות? הדינמיקה הזאת היא לא דווקא נכונה"

שובר ימינה: יו"ר העבודה אבי גבאי שחולל סערה בסוף השבוע לאחר שאמר כי לא יישב בממשלה אחת עם "הרשימה המשותפת", מפתיע הערב שוב את תומכיו, ואומר כי לא יפנה התנחלויות במסגרת הסכם שלום עתידי.

"אם אתה עושה שלום, למה צריך לפנות?", אמר גבאי. "הדינמיקה או הטרמינולוגיה שהתרגלו אליהן כאן, של 'אתה עושה הסכם שלום – מפנים', היא לאו דווקא נכונה. אם אתה עושה הסכם שלום אפשר למצוא פתרונות שלא מחייבים פינוי".

בהמשך נשאל גבאי מה ההבדל בין עמדותיו אלה לבין עמדותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. על כך ענה כי "יש פער עצום בין מי שלפחות רוצה לנסות להגיע לשם לבין מי שלא רוצה להגיע לשם".

את הדברים אמר גבאי בריאיון לחדשות 2 , שישודר מחר.

כזכור גבאי הצהיר בסוף השבוע כי לא יסכים לשבת בממשלה עם מפלגת הרשימה המשותפת. "חד משמעית לא נשב איתם", הצהיר. "אני לא רואה שום דבר שמחבר בינינו או שמאפשר לנו להיות באותה ממשלה איתם".

סוער בשמאל: אבי גבאי הודיע על החרמת הרשימה המשותפת


לדבריו, הסקרים שמנבאים למחנה הציוני 22 מנדטים ו-18 מנדטים ל"יש עתיד" בראשות יאיר לפיד מעידים על כך שגוש השמאל הולך וגדל. "אנחנו באזור ה-57 מנדטים, ועוד נגדל", הסביר. "אני מדבר על לייצר גוש חוסם לנתניהו שנוכל להרכיב עם מי שנרצה, עם 'כולנו', עם החרדים, עם הליכוד".

יו"ר העבודה המשיך ואמר כי "כדי להגיע למצב שבו אנחנו מסוגלים להרכיב את הממשלה הבאה, אנחנו צריכים להגיע לאזור ה-27 מנדטים ושלפיד יישאר על אזור 11 מנדטים. אם אנחנו מגיעים לשם ולוקחים את הקולות של מרצ ושל הרשימה המשותפת, יש גוש חוסם. במצב כזה, אנחנו מרכיבים את הממשלה".