צילום: פלאש 90

בצל איומי איראן: נתניהו ופוטין שוחחו ממושכות בטלפון

יומיים לאחר השמדת סוללת הנ"מ באזור דמשק ובצל האיומים שהשמיע היום שר ההגנה האיראני, התקיימה בצהרים שיחת טלפון בין רה"מ לנשיא רוסיה, במהלכה דנו השניים ממושכות במצב באזור. "השיחה נערכה לבקשת ישראל", הדגישו בקרמלין

יומיים לאחר התקיפה החריגה באזור דמשק ושעות ספורות לאחר האיומים שהשמיע שר ההגנה האיראני, התקיימה בשעות הצהרים (רביעי) שיחת טלפון ממושכת בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין.

השניים שוחחו ממושכות על המצב בסוריה ועל התיאום בין ישראל לרוסיה בגיזרה זאת, כאשר "השיחה נערכה לבקשת ישראל" כפי שנמסר בהודעת הקרמלין.

ישראל הציבה קו אדום לסוריה, רגע לפני ביקור שר ההגנה הרוסי

כזכור, רמטכ"ל צבא איראן, הגנרל מוחמד חוסיין באקרי, אמר היום במהלך מסיבת עיתונאים משותפת בדמשק עם מקבילו הסורי, עלי עבדאללה איוב: "בלתי מתקבל שהמשטר הציוני יתקוף בסוריה בכל פעם שהוא רוצה".

הדברים נאמרו ברקע התקרית החריגה שלשום שבה תקפו מטוסי F-16 של חיל האוויר סוללת נ"מ של הצבא הסורי, שירתה טיל לעבר מטוסים אחרים של החיל שהיו בגיחת צילום שגרתית בשטח לבנון.

הוא הוסיף: "אנחנו נמצאים בדמשק כדי לתת דגשים, לשם התיאום ולשם שיתוף הפעולה, על מנת להיאבק באויבים המשותפים שלנו – בין אם אלו הציונים או הטרוריסטים. שוחחנו בדרכים לחזק את היחסים בעתיד ושרטטנו את קווי היסוד של שיתוף הפעולה הזה".

"בלתי מתקבל שהמשטר הציוני יתקוף בסוריה בכל פעם שהוא רוצה"

3 תגובות

מי ש"מבין" יוכל לגלות מהמפה עליה רכון נתניהו את מפת התרחישים לעשרים שנה הקרובות…

לא ראיתי אף פעם את שביל הקרחת בשערותיו של נתניהו, מעניין להסתכל עליו מלמעלה ללמטה

מישהו יודע באיזו שפה דיברו נתניהו ופוטין? הרי בפגישה שהיתה ביניהם, נתניהו דיבר בעברית, ויולי אדלשטיין תירגם לרוסית…

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *