שבועיים לפני חתונת הבת: הקמת מצבה לאברך שטבע

היום יום השלושים​ של הרה"ח ר' שלמה זלמן בלוי​ זצ"ל יעלו בני המשפחה לקברו​​ בהר המנוחות. על מצבתו נכתב כי היה "גומל חסד בגופו ובממונו" • שמחת נישואי ביתו תתקיים בעוד שבועיים, כאשר בהוראת מרן הגר"ח קנייבסקי, הוחלט שלא לדחות החתונה

 • הכמות מוגבלת: משלוח מנות אישי ממרן הגר"ח קניבסקי שליט"א

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • עת רצון: העבירו שמות לתפילה הנערכת בקבר מרדכי ואסתר

  תוכן מקודם

 • המכתב שנשלח ממחלקת לב: "לילדים שלי אין אפילו תחפושת"

  תוכן מקודם

היום חל יום השלושים לפטירתו של הרב שלמה זלמן בלוי ז"ל, האברך מירושלים שטבע למוות לפני כחודש, בזמן שניסה להציל את בתו מטביעה בנהר הירדן.

"אבינו היקר, איש חיל רב פעלים, גומל חסד בגופו ובממונו, נח למקום ונח לבריות, ירא את השם ומוכתר בשם טוב", נכתב על המצבה.

בעוד שבועיים, תיכנס ביתו של הרב בלוי מתחת לחופה, כאשר בהוראת מרן שר התורה, הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א, לא ידחו את מועד החתונה והיא תתקיים בזמן שנקבע מראש. הרב בלוי כבר הספיק להכין את ההזמנות לשמחת החתונה:

כזכור, הרב שלמה זלמן בלוי ז"ל, שהה עם בני משפחתו בנהר הירדן, ושם לב כי ביתו נקלעה למצוקה במים. מבלי לחשוב פעמיים, מיהר לקפוץ אל המים על מנת להציל את חייה. הבת, בגיל 16, ניצלה, אך אביה, שהציל אותה, לא.

בני המשפחה שלא ידעו מה לעשות, מיהרו להזעיק עוברי אורח שעברו בכביש הסמוך, ואלו הצליחו למשות את האבא מהמים והזעיקו את מד"א למקום. הפראמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה, מיהרו לבצע בו פעולות החייאה יחד עם מתנדבי יחידת חילוץ גולן, אך למרבה הצער, נאלצו לקבוע את מותו בזירה, דקות ספורות בלבד לאחר שהגיעו למקום.

התמונה האחרונה:

הרב שלמה זלמן בלוי ז"ל נולד בירושלים בי"ט אייר תשל"א, לאביו הרה"ח רבי דוד נחמן בלוי ז"ל, מראשי החינוך העצמאי ואגודת ישראל ולאמו מרת לאה ע"ה. בבחרותו למד בישיבת סלונים – שם עשה חיל בלימודיו. לאחר נישואיו השתייך לקהילת עדת ירושלים-המתמידים, בראשות הגאון רבי לייב מינצברג שליט"א.

במסע הלוויתו של הרב שלמה זלמן בלוי ע"ה, הספיד אחיו, איש החינוך הרה"ח ר' אורי בלוי שליט"א, ואמר בהתרגשות: "נתת לנו משל לקראת ראש השנה מה הפירוש של "אבא"….. אנו הולכים לעמוד בראש השנה ולצעוק "אבא" כולנו נזכר בך….לך קוראים אבא….!!!"

6 תגובות

כוהב הלב

צריך לחזור בתשובה מהר

כואב הלב

אם כוהב הלב או כואב הלב לא כל כך משנה העיקר שצריך לרוקן את הכיסים מהשטרות המיותרים, וממילא כבר יכאב/יכהב לך ולהם פחות

צריך ללמד חרדים בת"ת ישיבות וכוללים כללי זהירות בטיולים. אנחנו לא יודעים כלום!! בלי עיתונים, חדשות, TV, מאיפה נדע להיזהר? ממליצה שיחה קצרה של הצלה לפני חופש הגדול. כאב מאוד שכל שנה יש הרבה מקרים כאלו !! אני יודעת לשחות מצויין ופעם כמעט טבעתי בנחל הירדן כי לא ידעתי שיש מערבולות בפנים. רואים ים כינרת רגוע ושקט מרגישים כמו בבריכה… אבל בפנים…ה ישמור!!!!!

אתה מדבר על ריקון כיסים תתבייש !
בני ישראל הם גם גומלים חסדים וגם יש להם מדות טובות !
ולא מביישים כך ברבים אנשים טובים ורגישים
תתבייש ותתנצל !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן