אילו הבחירות היו נערכות היום, על פי תוצאות סקר מנדטים, הליכוד תהיה המפלגה הגדולה ביותר, אחריה יש עתיד ורק אז המחנה הציוני • עוד בסקר: 53% מהמשיבים סבורים כי ראש הממשלה לא צדק כשמתח ביקורת על הדלפות מהמשטרה

אילו הבחירות היו נערכות בימים אלו, על פי תוצאות סקר שפורסם היום, הליכוד הייתה נשארת המפלגה הגדולה ביותר. עם זאת, בעוד כעת יש למפלגה 30 מנדטים, הרי שעל פי הסקר היא יורדת ל-25 מנדטים בלבד.

אחרי הליכוד, בפער לא גדול, יש עתיד עם 22 מנדטים, הכפלה של מספר חברי הכנסת שיש היום ליאיר לפיד בכנסת. אבי גבאי, אינו מצליח להרים את מפלגת העבודה והיא מקבלת בסקר הנוכחי 20 מנדטים בלבד, בעוד כעת בכנסת יש למפלגה 24 נציגים.

הבית היהודי מחזקת את כוחה משמונה כיום ל-13 על פי הסקר, אחריה ברשימה, הרשימה המשותפת, הלא היא המפלגה הערבית שמאבדת 2 מנדטים ומקבלת 11 בלבד. כולנו של משה כחלון יורדת לשישה מנדטים בלבד, לעומת 10 כיום. גם מרצ וישראל ביתנו עם 6 מנדטים למפלגה.

בגזרת המפלגות החרדיות: יהדות התורה מקבלת בסקר זה 7 מנדטים, עלייה של מנדט בכוחה. ש"ס ממשיכה לאבד מצביעים ומקבלת בסקר זה 4 מנדטים בלבד – על גבול אחוז החסימה. יצוין כי תוצאות דומות למפלגות החרדיות נצפו כמעט בכל הסקרים שנערכו בחודשים האחרונים.

מלבד מנדטים, בדק הסקר גם "מי האיש המתאים ביותר לעמוד בראש הממשלה". לשאלה זו, ענו 33% מהמשיבים לסקר כי ראש הממשלה נתניהו הוא המתאים ביותר, לעומת 16% שנקבו בשמו של יו"ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד, 13% שתמכו ביו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי, 6% ביו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט, 4% ליו"ר כולנו השר משה כחלון ו-2% ליו"ר ישראל ביתנו השר אביגדור ליברמן 26% השיבו כי איש מבין הנ"ל אינו מתאים לתפקיד ראש הממשלה.

בבחירה בין לפיד לגבאי, זכו השניים לאחוזי תמיכה זהים – 31% מהמשיבים הביעו תמיכה בכל אחד משני ראשי מפלגות האופוזיציה הגדולות, לעומת 38% אחוז שאמרו כי אינם יודעים. בקרב משיבים שהזדהו כאנשי ימין, לפיד זכה לתמיכה של 54% לעומת 36% בגבאי, בקרב אנשי מרכז מוביל לפיד עם 26% לעומת 16% בגבאי, ובקרב אנשי שמאל מוביל גבאי עם 48% לעומת 19% בלפיד.

השבוע תקף ראש הממשלה בנימין נתניהו את ההדלפות מהמשטרה בחקירות המתנהלות נגדו. "מאז שהיועץ הפוליטי ליאור חורב מונה ליועץ חיצוני של המשטרה בעלות של מיליונים על חשבון משלם המסים וללא מכרז, ההדלפות הלא חוקיות הפכו לצונאמי, וההחלטה להימנע מהמלצות נעלמה כלא הייתה" – נכתב בהודעה. על פי הסקר, כ-53% סבורים כי הודעת ראש הממשלה נגד המשטרה לא הייתה מוצדקת, לעומת 32% הסבורים כי ההודעה הייתה מוצדקת.

הסקר נערך בימים שני ושלישי השבוע על ידי מכון המחקר "פאנלס פוליטיקס" בראשות מנחם לזר. בסקר השתתפו 540 חברים בפאנל של Panel4All לביצוע מחקרים באינטרנט, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסיה הבוגרת בישראל – מגיל 18 ומעלה. טעות הדגימה המרבית בסקר היא 4.4%. תוצאות הסקר פורסמו במהדורת וואלה! NEWS.