שוב, זליגה ממלחמת האזרחים בסוריה לישראל: נפילה זוהתה בצפון רמת הגולן, ללא נפגעים או נזק. צה"ל פתח בסריקות. גם אתמול נשמעה אזעקה באזור בשל שיגור סמוך אולם לא זוהתה נפילה

נפילת רקטה זוהתה הערב (יום ה') בשטח פתוח בצפון רמת הגולן. אין נפגעים ולא נגרם נזק. כוחות צה"ל מבצעים סריקות במרחב אחר זירת הנפילה. מדובר צה"ל נמסר כי מדובר בזליגת ירי כתוצאה מהמלחמה בסוריה.

אמש נשמעה אזעקה בבסיסים הצבאיים בצפון רמת הגולן, גם כן כתוצאה משיגור בלחימה בסוריה. עם זאת, לא זוהתה נפילה בתוך שטח מדינת ישראל.

בשבוע שעבר, רופא אמריקני שהיה בדרום רמת הגולן נפצע באורח קל מאוד, ככל הנראה מירי תועה מכיוון סוריה. הרופא עבד במרפאה שמסייעת לאזרחים סורים שנפגעו במלחמת האזרחים.

בתחילת השבוע צה"ל תקף סוללת נ"מ כ-50 ק"מ מהבירה דמשק בתגובה לירי טיל לעבר מטוסי קרב של חיל האוויר. הסוללה, מסוג SA-5, שיגרה טיל לעבר מטוסים שהיו במשימת צילום שגרתית בשמי לבנון, וכשעתיים לאחר מכן מטוסי F-16 השמידו אותה. הסוללה נוטרלה וכל מטוסי חיל האוויר שבו לבסיס בשלום.

האירוע התרחש סמוך לשעה 10:00 ביום שני, אז שיגרה הסוללה הסורית טיל נ"מ לעבר המטוסים הישראליים. בתגובה, תקפו מטוסי חיל האוויר את הסוללה, שביצעה ירי דומה לעבר מטוסי צה"ל בחודש מרס האחרון, וגרמו לה נזק. בצה"ל הבהירו כי מטוסי חיל האוויר לא היו מצויים בסיכון בשום שלב במהלך שתי הגיחות שבוצעו ואמרו כי הרוסים עודכנו על התקיפה בזמן אמת.

"הסורים חשבו שכלי הטיס נועדו לתקוף ושיגרו טיל נ"מ מסוללת SA-5 שלא סיכן את המטוסים של חיל האוויר הישראלי", מסר דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס. "אנחנו ערוכים לכל אפשרות". תא"ל מנליס הדגיש כי מבחינת ישראל מדובר בפרובוקציה של הסורים. "לא נאפשר ירי נ"מ לעברנו", הוסיף דובר צה"ל. "ישראל לא מעוניינת להסלים את המצב ומבחינתה האירוע הסתיים".