4 רקטות התפוצצו בליל שבת בשטח פתוח בצפון רמת הגולן, במסגרת מה שמכנים בצה״ל ״זליגה מהלחימה הפנימית בסוריה״. בעקבות הירי תקף צה״ל 3 תותחים של צבא סוריה. ״אירועים מסוג זה יענו בהחרפת התגובה הישראלית״ • צבא סוריה: ״ישראל תשא בתוצאות״

מחריפה המתיחות בגבול הצפון: ארבע רקטות התפוצצו בליל שבת האחרון בשטח פתוח בצפון רמת הגולן. בצה״ל מעריכים שמדובר בזליגה מהלחימה הפנימית בסוריה, אך כמו במקרים דומים בשנים האחרונות, גם הפעם תקף צה״ל בתגובה יעדים בשטח סוריה.

היעדים שהותקפו הפעם: 3 תותחים של המשטר בשטח סוריה. "גם אם מדובר בזליגה, מדובר באירוע חריג והמשך אירועים מסוג זה יענו בהחרפת התגובה הישראלית", נמסר מדובר צה״ל״.

עוד מהודעת דובר צה״ל: ״צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה ורואה במשטר הסורי אחראי לנעשה בשטחו".

צבא סוריה הגיב לתקיפה באיום ישיר על ישראל ש״עוד תשא בהשלכות לתוקפנות הנפשעת שלה באזור״. בהודעת הצבא הסורי הואשמה ישראל בעך ש״היא משתפת פעולה עם המורדים״.

כאמור, התקרית הנוכחית מגיעה לאחר שבוע מתוח במיוחד בגבול הצפון, כאשר רק ביום חמישי האחרון טנקים של צה"ל ירו לעבר מרגמה של צבא אסד, שירתה מוקדם יותר פגז אשר נפל בשטח ישראל. מדובר צה"ל נמסר: "לא נסבול ניסיון פגיעה בריבונותה של ישראל ובביטחון תושביה".

זמן קצר לפני הודעת צה"ל, דיווחו כלי תקשורת בסוריה ובלבנון כי התקיפה בוצעה נגד מוצב צבאי באזור קוס-א-סנדיאנה בפרברי קוניטרה. כמו כן נטען כי לא היו נפגעים, אך נגרם נזק.

מוקדם יותר דווח כי זוהתה נפילה בשטח פתוח בצפון רמת הגולן. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

שוב זליגת ירי מסוריה: רקטה נפלה בצפון הגולן


ביום רביעי הבהיר רמטכ"ל צבא איראן, במהלך מסיבת עיתונאים משותפת עם מקבילו הסורי עלי עבדאללה איוב, כי "בלתי מתקבל שהמשטר הציוני יתקוף בסוריה בכל פעם שהוא רוצה".

הדברים נאמרו ברקע התקרית החריגה בתחילת השבוע שבה תקפו מטוסי F-16 של חיל האוויר סוללת נ"מ של הצבא הסורי, שירתה טיל לעבר מטוסים אחרים של החיל שהיו בגיחת צילום שגרתית בשטח לבנון.