חצי שנה לאחר שזכתה בתביעת הדיבה שהגישה נגד יגאל סרנה, רשמה רעיית רה"מ ניצחון נוסף בתביעה דומה. העיתונאי בן כספית יחויב לשלם לה חמישים אלף שקלים, כאשר בנוסף הוא פרסם בטורו השבועי התנצלות על דברים שכתב בעבר

פשרה שכזאת: בסוף השבוע רשמה רעיית ראש הממשלה, הגב' שרה נתניהו, ניצחון נוסף בתביעת דיבה שהגישה נגד עיתונאי. הנתבע הפעם: העיתונאי בן כספית שפרסם בשנת 2010 ידיעה לפיה היא (שרה נתניהו. ב"ב) הורתה לפטר את החצרן שעבד במעון ראש הממשלה.

מאחר והוראה ופיטורין כאלה לא התרחשו, הגישה נתניהו תביעה על סך מיליון ש"ח נגד כספית.

בסוף השבוע פסק ביהמ"ש כי העיתונאי יפצה את רעיית ראש הממשלה בחמישים אלף שקלים, כאשר בנוסף הוא יפרסם התנצלות מפורשת בטורו השבועי.

ואכן, בטורו השבועי מיום שישי האחרון כתב כספית: "ובעניין אחר: ביום 22 בינואר 2010 פרסמתי טור ובו כתבתי, בין היתר, כי החצרן העובד במעון ראש הממשלה הודח מתפקידו בהתאם להוראה של הגב' נתניהו. בדיעבד התברר כי גב' נתניהו לא נתנה כל הוראה בעניין החצרן. אני מצר על עוגמת הנפש שנגרמה לה".

חשוב להדגיש כי ברמת העיקרון הפשרה המתוארת נחשבת לניצחון עבור נתניהו, מאחר ובסיכומו של ענין פסק בית המשפט כי הדברים שכתב כספית אינם נכונים. הפשרה היא, כאמור, רק על גובה ואופן הפיצוי.

כך או אחרת, במסגרת הסכם הפשרה התחייבו הצדדים שלא להציג את הפסיקה כניצחון של אחד מהם במשך 3 החודשים הקרובים. מה הם יטענו מיד עם סיום התקופה? ימים יגידו.

קרא עוד בנושא:

רגע לפני העיקול: איש העסקים שהציל את יגאל סרנה

העיתונאים בכוננות ספיגה? שרה נתניהו רומזת: תביעות נוספות בדרך

נתניהו מאושר: האמת והצדק ניצחו את מסע הציד שמתנהל נגד משפחתי

עַל דַּאֲטֵפְתְּ אַטְפוּךְ: תביעת דיבה ע"ס 140,000 ש"ח נגד יאיר נתניהו