חילופי דברים קשים בין שרת המשפטים ליו"ר הקואליציה, בעקבות דרישת הליכוד להעלות היום בוועדת השרים לחקיקה את הצעת החוק האוסרת על חקירת רה"מ מכהן. במקביל, מספר ח"כים בקואליציה הודיעו כי יצביעו נגד החוק

מתיחות בקואליציה בעקבות הצעת החוק המבקשת לאסור על חקירת ראש ממשלה מכהן, המכונה גם "החוק הצרפתי": יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן ויוזם הצעת החוק, ח"כ דוד אמסלם, ביקשו להעלות את ההצעה לדיון בועדת השרים לחקיקה כבר היום, אלא שגורמים מתוך הקואליציה מערימים קשיים בנידון.

חילופי דברים קשים נרשמו הבוקר במשרד ראש הממשלה כאשר שרת המשפטים, אילת שקד, הודיעה כי היא מתנגדת להעלאת ההצעה לדיון כבר היום. "מדובר בשינוי חוק יסוד, צריך זמן ללמוד אותו. אני לא מוכנה שההצעה תעלה לפני שאדון בה עם חברי בישיבת הסיעה מחר", היא הצהירה באזניהם של דוד ביטן ושל שר התיירות, יריב לוין.

יו"ר הקואליציה הטיח בה בתגובה: "אני לא מוכן שתשימי לי מקלות בגלגלים. אנחנו מעבירים כל הזמן חוקים שלכם בלי להערים קשיים…איך אפשר להמשיך בצורה הזאת?!"

בדרך לבחירות בזק? בליכוד מקדמים את החוק שיאסור חקירת רה"מ מכהן

אם לא די בכך, ח"כ אורן חזן מהליכוד הודיע אמש על התנגדותו להצעת החוק. הבוקר הצטרפה לדברים ח"כ רחל עזריה מ'כולנו'. "הצעת החוק מהווה פגיעה בשלטון החוק, ומעמידה את ראש הממשלה מעל החוק….חושפי שחיתויות בכל דרג שהוא במדינה יחששו לפעול באווירה שחוק כזה מייצר. אתקשה לתמוך בחוק כזה", כתבה עזריה.

בינתיים מתנהלים מגעים קדחתניים בין גורמים בליכוד למקביליהם בבית היהודי במטרה להעלות בכל זאת את החוק להצבעה בוועדת השרים היום. אחת ההצעות שנשקלות היא הצבעה מיידית על ההצעה, כשיתר הליכי החקיקה יתקיימו רק לאחר שתושג הסכמה בין כל מרכיבי הקואליציה.

בבית היהודי מתנגדים לפי שעה למהלך והמגעים בענין נמשכים.