סיעת ש"ס ערכה היום כינוס מיוחד לזכרו של מרן פוסק הדור. ראש הממשלה, יו"ר הכנסת, יו"ר האופוזיציה ושורה של ח"כים ושרים בכירים, כיבדו בנוכחותם. נתניהו נשא דברים לזכרו ושיתף את הנוכחים בתחושה אישית מפתיעה • גלריה

במלאת ארבע שנים לפטירתו של מרן הגאון רבי עובדיה יוסף זיע"א ערכה סיעת ש"ס כינוס מיוחד לזכרו בחדר סיעת ש"ס. השתתפו בכינוס המיוחד: ראש הממשלה נתניהו, יו"ר הכנסת אדלשטיין, השרים: דרעי, כחלון, ליצמן, גלנט, בנט, אלי כהן והח"כים: גפני, פרוש, אשר, מוזס, אייכלר, פרץ, וחברי הכנסת של סיעת ש"ס בראשות יו"ר הסיעה ח"כ בן צור. להלן עיקרי הדברים שנשאו חלק מהמשתתפים.

ראש הממשלה נתניהו: "מרן הרב עובדיה יוסף היה מגדולי הפוסקים, מנהיג רוחני ראשון במעלה שליכד מאחורי ציבורים רבים מכל החוגים והעדות. אני זוכר את השיחות, את החום וגם את הסטירות. דבר אחד אני מצטער, שלא הבאתי אליו את בני אבנר".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין: "אנחנו בין פרשת נוח ל'לך לך' וההשוואה המוכרת בין נח לאברהם אבינו. מרן היה מסוגו של אברהם. לא הלך להציל רק את עצמו, לא הסתתר בתיבה. ידע להתייצב ולהציל".

יו"ר ש"ס דרעי: "אדוני ראש הממשלה, אם מרן היה איתנו כאן ורואה את הכינוס המכובד של כל ראשי המדינה, מה הוא היה אומר? לדאוג לחלשים ולמסכנים, ולכן אני מבקש ממך ראש הממשלה ושר האוצר, לסיים במהירות את הנושא של הנכים שנמצאים בחוץ, והדבר יהיה לזכרו של מרן".

שר האוצר משה כחלון: "זכיתי להיפגש עם מרן כמה פעמים, ומרוב התרגשות לא יכולתי כמעט לדבר. הוא שוחח איתי על ערכים ועזרה לזולת ועולם התורה, סיפר לי על רבני לוב. מרן איחד את כל המנהגים של כל הספרדים. יש לנו בבית את ספרו 'חזון עובדיה' ומה שכתוב שם זה מה שאנחנו עושים".

יו"ר האופוזיציה הרצוג: "מרן היה הרמב"ם של הדור הזה. הוא יצק מים על ידי סבי הרב הרצוג ששלח אותו לקהיר. זכיתי להיות בן בית לשיחות ארוכות. הותיר אחריו מורשת מפוארת ומפלגה דינאמית ופעילה".

יו"ר העבודה אבי גבאי: "אני מעריך את מרן מאד על מתינותו. צריך להיות יחיד בדורו לפסיקותיו. ידע לקרב אנשים ולדבר עם כל אחד".