״הניצחון״ לא מספיק לו: רון חולדאי חגג את פסיקת בג״ץ, לא לפני שציין כי האמירה של השופטים הדתיים מצערת אותו ו״משקפת את דעתם האישית״. בכך חשף חולדאי משוואה עקומה במיוחד, לפיה שופטים חילוניים - פוסקים ממקום משפטי טהור, דתיים - מתוך נגיעה אישית

ראש עירית תל אביב הגיב לפסק הדין של בג"ץ בעניין פתיחת המרכולים בשבת. "המחאה שהתעוררה מטעם בעלי המרכולים בעיר לא נבעה מטעמים סוציאליים. הייתה להם אפשרות לפתור את הדברים". אמר בראיון לחדשות 2.

בעלי המרכולים על פסיקת בג"ץ: הוכיחו כי העבריין מנצח


למרות פסיקת בית המשפט בסופו של דבר לפתוח את המרכולים בשבת חולדאי עדיין זועם על שני שופטים שהעזו להתנגד לכך. "מצערת אותי אמירתם של שני שופטי עליון דתיים שדיברו על דעתם האישית"

"העיר תל אביב הייתה חופשית בעבר ותמשיך להיות חופשית".

חולדאי המשיך לרטון על כך שקיימים בתי עסק רבים מחוץ לתל אביב שאינם זוכים למחאות מצד הסיעות החרדיות. "החרדים לא צעקו ולא צועקים על מתחם געש, מתחם ביל"ו, גן שמואל ועוד אלף ואחד מקומות שפתוחים בשבת. הסיעות הדתיות היו בקואליציה בתל אביב וחיו עם העובדה שיש פה חייה ותן לחיות".

בדבריו אף טען כי ישראל הדמוקרטית מצויה תחת מתקפה. "ישראל הדמוקרטית נמצאת תחת מתקפה של אוטוקרטיה", אמר חולדאי והוסיף כי "הדבר שהכי מצער אותי מכל פסק הדין הזה הוא אמירתם של שני שופטי עליון דתיים שלא התייחסו לחוק הישראלי אלא מצאו לדבר על דעתם האישית".

כזכור נשיאת בית המשפט העליון, מרים נאור, הקריאה הבוקר את החלטת בג"ץ בדיון הנוסף בסוגיית פתיחת חנויות ומרכולים בשבת. על פי ההכרעה, חוק העזר של עיריית תל אביב, לפיו תותר פתיחתם של מספר מצומצם של בתי עסק ומרכולים במספר מוקדים בעיר בשבת, יאושר למרות דחייתו על ידי שר הפנים אריה דרעי.

זעזוע בקרב עם מקדשי שביעי: בג"ץ התיר חוקית חילול כבוד השבת


שר הפנים אריה דרעי מסר בתגובה: "ברגע עצוב זה אין לי אלא להיתלות באילנות גבוהים, בנשיא ראובן ריבלין, שאמר השבוע: "לא מהפכה עושה בית המשפט אלא הפיכה. ומדובר בהפיכה של ממש". יצוין כי כבר אתמול הפיץ משרד הפנים את טיוטת החוק שיזם השר אריה דרעי, ולפיה כל חוק עזר עירוני חדש העוסק בפתיחת חנויות או מרכזי בילוי בשבתות יחייב את אישורו.