בצל חילוקי הדעות בין הליכוד לשותפות הקואליציונית בשאלת החוק הצרפתי, נרשמת הבוקר זירת מתיחות נוספת - הפעם בתוך מפלגת השלטון. השר כץ זועם על הכוונה שלא להעלות את 'חוק ירושלים רבתי' להצבעה. "איני מכיר החלטה אחרת"

כאילו לא די לראש הממשלה במתיחות הקואליציונית סביב החוק הצרפתי הוא נאץ להתמודד הבוקר עם חזית נוספת, הפעם בתוך מפלגתו שלו. שר התחבורה, ישראל כץ, דורש להעלות עוד היום את חוק ירושלים רבתי להצבעה בועדת השרים לחקיקה, זאת למרות החלטת ראשי הקואליציה שלא להעביר אף חוק עד שתושג הסכמה בענין החוק הצרפתי.

השר כץ מבהיר כי מבחינתו ומבחינת מגיש החוק, ח״כ יואב קיש ,יש להעלות את חוק ירושלים רבתי להצבעה היום בועדת השרים לחקיקה, כפי שסוכם. ״זהו חוק היסטורי שיבטיח את הרוב היהודי בירושלים ויחזק את אחיזתנו בעיר.החוק אינו עוסק בסוגיות מדיניות וחשיבותו בוודאי עולה על כל חישוב פוליטי אלקטורלי של מגזר כזה או אחר- ולכן אין כל סיבה לדחותו".

לדבריו, ״איני מכיר החלטה אחרת, ובכוונתנו לשוחח היום בנושא עם ראש הממשלה. הבטחת הרוב היהודי בירושלים היא משימה הסטורית ועל כולנו לפעול במשותף להגשמתה״

מטרופולין ירושלים רבתי: ביתר עילית תסופח מוניציפלית לבירה

יצוין כי יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, הסביר הבוקר כי העלאת החוק מתעכבת ללא קשר למשבר סביב החוק הצרפתי, אלא בשל חשש כי הוא יגרום לקרע מול האמריקנים.