הפתרון למצוקת הדיור: האדמו"ר מביאלא במכתב לחסידיו לרכוש דירות למגורים ביישוב החרדי מעלה עמוס. "לעת הזאת אין מקום אחר שעדיף משם לרכישת דירות בפרט לזוגות הנישאים כעת", כותב האדמו"ר. "ואשרי השומע לי לרכוש שם דירה"

מצוקת הדיור החרדית הקשה, שהולידה את הערים החרדיות ביתר עילית ומודיעין עילית, הנמצאות מחוץ לקו הירוק, מביאה עכשיו רבים לרכוש דירות ביישוב מעלה עמוס, יישוב חרדי בגוש עציון, מרחק נסיעה מירושלים וביתר עילית. כעת, יוצא כ"ק האדמו"ר מביאלא שליט"א, בקריאה לחסידיו לרכוש דירות ביישוב המתפתח.

"באתי בזה בהצעה כדאית לרכוש דירות ביישוב המתפתח מעלה עמוס הסמוך לירושלים עיה"ק תובב"א, ביקרתי אישית במקום ובדקתי את המיקום והתנאים המוצעים שם, ובלי כל ספק שבעז"ה המקום יגדל ויתפתח ויהפך למקום יישוב גדול לשם ולתפארת", פותח האדמו"ר את מכתבו.

האדמו"ר ממשיך כי "לפי המצב הנוכחי של שוק הדירות בארץ ישראל והמצב הכלכלי הקיים, הרי שהן מבחינת המחיר והן מבחינת שטח הדירה והאופציה הצמודה להרחבה מיידית, לעת הזאת אין מקום אחר שעדיף משם לרכישת דירות בפרט לזוגות הנישאים כעת". בהמשך מכתבו מציין האדמו"ר כי "ניתן לקיים שם מצוות יישוב ארץ ישראל לכל השיטות".

"ואשרי השומע לי לרכוש שם דירה וברור לי שהמשקיעים שם לעת הזאת ירוויחו הרבה יותר, כך שגם מבחינה כספית הדבר ראוי ונכון וכדברי חז"ל בכמה מקומות יש זריז נשכר". במכתב מצויין כי במקום יוקמו "כל המוסדות הדרושים לחיי קהילה חסידית ומתאימה לאורח החיים של אנ"ש".

"אשר על כן הנני חוזר ואומר: שכדאי וראוי לכל אחד הרוצה לרכוש דירה עבורו או עבור צאצאיו שיחי' לרכוש בפרויקט דיור זה, ולסייע לכל העושים להקל על רוכשי הדירות, ולא להתייחס לדברי דיבה הנשמעים על המקום הזה באשר אני רואה את מעלת וחן המקום הזה על יושביו, והוא מקום טוב לאנ"ש שיחי' מכל הבחינות כאמור, ולהשומעים יונעם בכטו"ס".

סגן ראש המועצה האזורית, יואל סילבר בירך על הצטרפותה של חסידות ביאלא לקהילות המרכיבות את מעלה עמוס: "הצטרפותה של חסידות ביאלא והקמת מוסדותיה במעלה עמוס, מהווה נדבך חשוב נוסף בהתפתחות והפיכה של מעלה עמוס לעיר ואם בישראל".