מאות בני אדם מפגינים כעת מחוץ לבית ראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה לקבלת תקציבים לרכבי ביטחון ולבניית כבישים עוקפים ביהודה ושומרון. "הגענו לבקשת המשפחות השכולות כדי לומר לראש הממשלה כי ביטחון תושבי יו"ש אינו הפקר"

כ-1000 בני אדם, רובם תושבי יהודה ושומרון, מפגינים הערב מול בין ראש הממשלה בירושלים, במחאה על היעדר תקציבים להגנת יישובים, וסלילת כבישים עוקפים ביהודה ושומרון.

את ההפגנה מובילים ראשי רשויות מיהודה ושומרון, משפחות שכולות, ואישי ציבור.

אלמנתו של סגן ניצב ברוך מזרחי הי"ד שנרצח בפיגוע ירי לפני כשלוש שנים וחצי, אמרה בהפגנה "אנחנו את מחיר הדמים כבר שילמנו! זה הזמן שלכם למנוע את הפיגוע הבא".

"לא יעלה על הדעת שבשנת 2017, אחרי שעברנו אין ספור פיגועים בדרכים וביישובים, אנחנו עדיין צריכים להתחנן למרכיבי ביטחון ולכבישים", הוסיפה.
"לא יעלה על הדעת ששלוש שנים עברו מאז הפיגוע הנורא בו בעלי נרצח ואני וילדיי נפצענו ועדיין שום דבר לא השתנה".

האלמנה הדגישה, "אני יחד עם חבריי כאן, מתחננת לראש הממשלה: אנחנו את מחיר הדמים כבר שילמנו! את הפיגוע בו בעלי נרצח ניתן היה למנוע! את הפיגוע בו בני משפחת סלומון נרצחו ניתן היה למנוע!".

האלמנה פנתה במסר לנתניהו, "יש לך את היכולת למנוע את הפיגוע הבא – בבקשה תדאג לביטחון! תדאג לעתיד הילדים שלנו!".

בנו של ברוך הי"ד,איתי בן ה-12.5 נאם בהפגנה ואמר "אדוני ראש הממשלה, את אבא שלי אי אפשר להחזיר. בבקשה תעשה את מה שצריך כדי שאמא שלי תחזור הביתה. היא צריכה להיות בבית ולא במאהל מחאה מול הבית שלך".

איתי סיפר על רגעי הפיגוע הקשה. "לפני שלוש שנים, כשהיינו בדרך לחגוג את ליל הסדר עם סבא וסבתא בקריית ארבע, מחבלים התחילו לירות על הרכב בו נסענו. אני זוכר את היריות והצעקות והכאב. השנה אני אחגוג בר מצווה והחוסר של אבא מורגש יותר מתמיד".

"מי יכין איתי את קריאת הפרשה? מי ילמד אותי איך מניחים תפילין?", הוסיף הילד ולא הותיר עין יבשה, "מי יעמוד לצידי ביום המרגש הזה? אבא אני מתגעגע אליך, אין יום בו אני לא חושב עליך ואין יום בו אני לא שואל מה היה קורה אם".