צילום: פלאש 90

בלחץ אמריקני: שר האוצר נפגש עם ראש הממשלה הפלסטיני

בצל הדשדוש במו"מ המדיני בין ישראל לפלסטינים, מנסים גורמי ממשל בארה"ב לחזק את שיתוף הפעולה הכלכלי בין הצדדים • אבו מאזן: "האמריקנים הבטיחו לי שבקרוב מאוד הם יכיר בפתרון שתי המדינות"

שר האוצר, משה כחלון וראש הממשלה הפלסטיני, ראמי חמדאללה, נפגשו אמש ברמאללה, זאת בשל לחץ אמריקני במטרה לחזק את שיתוף הפעולה הכלכלי: כך נחשף הבוקר בגל"צ. ע"פ הדיווח, האמריקנים מבינים שפיוס מדיני בין הצדדים הוא משימה מורכבת במיוחד ופונים כעת לאפיקים הכלכליים והאזרחיים.

"הפגישה עצמה נכונה, אבל אין סיבה לשנות מדיניות בשלב הזה", אמר האלוף במילואים איתן דנגוט, מתאם פעולות הממשלה בשטחים לשעבר, בראיון לגל"צ.

עם או בלי קשר להתפתחות המתוארת, 'הארץ' חושף הבוקר כי יו"ר הרשות הפלסטינית הצהיר אמש כי במסגרת ממשלת האחדות שתקום כחלק מהסכם הפיוס, הוא לא ימנה שרים מארגון חמאס שלא יכירו מפורשות בישראל. את הדברים אמר אבו מאזן לחברי כנסת לשעבר שביקרו אמש בלשכתו.

ע"פ עדותו של יו"ר מפלגת העבודה לשעבר, עמרם מצנע, שנכח בפגישה, אבו מאזן ציין כי "האמריקאים הבטיחו לו שבקרוב מאוד הם יודיעו שהם תומכים ברעיון שתי המדינות".

כזכור, מאז נבחר טראמפ לתפקיד נשיא ארה"ב הוא ואנשיו הקפידו לדבר על "עסקה כוללת" ולא על "פתרון שתי המדינות". האם כעת יאמץ טראמפ את הגישה של קודמיו בתפקיד? ימים יגידו.

ארה"ב: "אנו מתנגדים לחוק לסיפוח התנחלויות לירושלים"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *