היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, התייחס לחקירות המתנהלות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו והבהיר כי צוות החוקרים מנסה כל מאמץ בכדי לסיים את החקירות: "מנסים לעשות הכל כמה שיותר מהר - לא על חשבון ההגעה לחקר האמת"

בריאיון לחדשות 2, התייחס היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לחקירות רה"מ, והבהיר כי צוות החוקרים מנסה לעשות הכל כמה שיותר מהר. "זה רכיב מאוד חשוב ומאוד משמעותי, אבל לא על חשבון המקצועיות, לא על חשבון חיפוש האמת, לא על חשבון ההגעה לחקר האמת. זה הדבר הכי חשוב".

מנדלבליט הדגיש: "אני לא יכול להגיד אם יש כיוון לחקירה או אין כיוון, זה לא הזמן"

"חשוב מאוד לעשות את זה כמה שיותר מהר. באמת אנחנו משתדלים, לוחצים על הגז, מנסים לגמור את החקירה, להגיע לתוצאות ולתשובות כי זה התפקיד שלנו בשביל עם ישראל".

גם מפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך התראיין ואמר כי הוא מתנגד להצעת החוק שתאסור חוקרי על המשטרה להמליץ על כתבי אישום. "לא ייתכן שהגורם שמייצר חקירה אין לו מוצהר ברור שאותו הוא מגיש", אמר.

המפכ"ל התייחס אף הוא להתפתחויות החקירות נגד ראש הממשלה נתניהו, ואמר כי הוא טעה בהערכתו כי החקירות יסתיימו בינואר: "ראשית טעיתי שאמרתי. הדברים היו נכונים לאותו זמן, חקירה זה דבר שמתפתח".

"לא בגלל שאמרנו אז אנחנו נביא תוצאה אחרת, אלא אנחנו נמצה את החקירה, את כל החשדות שעלו, ואנחנו היינו צריכים לתת את התשובה המקצועית לכל מה שעלה".

באשר לשאלה האם החקירות יסתיימו בעתיד הקרוב, סירב אלשיך לספק מסגרת זמן. "אני לא אגיד שוב כדי שלא אצטרך להגיד 'טעיתי'", אמר.