על רקע הסקרים האחרונים המלמדים על התחזקות מחנה השמאל-מרכז, מבהירים יו"ר 'כולנו' ויו"ר 'ישראל ביתנו' - במה שנראה כמו מהלך מתואם - על כך שלא כדאי לספור אותם כשותפים פוטנציאלים להחלפת ממשלת הימין אחרי הבחירות

הסקרים האחרונים המלמדים על התחזקות של מחנה השמאל-מרכז הובילו גורמים במערכת הפוליטית לשרטט תיאורטית את התרחישים השונים שבאמצעותם יצליח יו"ר 'העבודה', אבי גבאי, להקים ממשלה אחרי הבחירות.

אם נוציא את המפלגות הערביות מהתמונה (הן לכל היותר יחברו לגוש חוסם, אבל בשום אופן לא יתמכו בפועל בממשלה "ציונית"), הרי שע"פ הסקרים האחרונים גבאי זקוק ל'ישראל ביתנו' ו/או 'כולנו' שיצטרפו אליו (קרי: המחנ"צ), ליש עתיד ולמרצ, בשביל להגיע לרוב קואליציוני.

הערב, במהלך שנראה מתואם, הודיעו ליברמן וכחלון כי לא יתנו יד בשום אופן למהלך כזה. . "אני יכול להגיד את זה בצורה הכי ברורה: כולנו לא תהיה עלה תאנה בממשלת שמאל. אני איש המחנה הלאומי, בניגוד למפלגת העבודה או מה שמוביל אותה. אני התנגדתי להתנתקות ואני בעד ארץ ישראל וירושלים המאוחדת. לכן אני לא רואה שום מצב שכולנו תצטרף לממשלת השמאל של העבודה", אמר כחלון בראיון לערוץ 2.

יו"ר 'ישראל ביתנו' ושר הביטחון, אביגדור ליברמן, שיגר הערב אף הוא את אותו המסר, אם כי בסגנון מעודן פחות. "אבי גבאי לא רלוונטי. אפשר למחוק אותו משום ש'ישראל ביתנו' ו'כולנו' לעולם לא יישבו איתו", דברי ליברמן בראיון לאותו ערוץ.

כשנשאל על הקואליציה שנראה מעת לעת על סף התפרקות, השיב: "במצב הביטחוני השברירי, אין שום סיבה ללכת לבחירות…הבחירות יתקיימו במועדן, נובמבר 2019".

מהפך? סקר חדש: גוש הימין מאבד את הרוב בכנסת