"לא שייך לוותר על שום בן ישיבה ואין שייך להתפשר בזה"

הבוקר בעיתון 'יתד נאמן' מתפרסם מכתב מאת מרן ראש הגאון רבי אהרן יהודה לייב שטינמן שליט"א שכותב "ידוע לכל שבזכות התורה ולומדיה העולם קיים, וחוב קדוש ליתן לכל מי שלומד תורה שיוכל ללמוד, ולא שייך לוותר על שום בן ישיבה ואין שייך להתפשר בזה. מאמר המערכת מתייחסת בין השאר למכתב המעורר הדים נרחבים

פירוקה של וועדת פלסנר על ידי ראש הממשלה, לאחר שנקלעה למבוי סתום, מחזירה את ההחלטה לממשלה. ראש הממשלה נתניהו יצטרך לקבל החלטה בנושא זה, והוא לא יוכל להסתתר מאחורי החלטות ועדה שאינה קיימת עוד. הצהרתו אתמול כי אם לא יעבור חוק בכנסת, הרי שבעוד חודש כאשר יפקע החוק הנוכחי, יהיו כל בני הישיבות חייבי גיוס, היא הצהרה חמורה ביותר ויש לקוות כי נתניהו התבטא מבלי לחשוב על משמעות דבריו.

רגע האמת הגיע, ואם נתניהו אינו רוצה לגרום לקרע חמור בעם ישראל, קרע בלתי ניתן לאיחוי, עליו למצוא בזמן הקצר שנותר את הנוסחה שתאפשר לכל מי שחפץ ללמוד להמשיך וללמוד באין מפריע. דבר אחד ברור חייב לעמוד לנגד עיני מקבלי ההחלטות ובראשם נתניהו: היהדות הנאמנה על כל חלקיה, רואה בעולם התורה את בבת עינה ואת ציפור נפשה, ולא ניתן יהיה להגיע לפשרה כלשהי שמשמעותה תמנע אפילו מבן ישיבה אחד שיבקש להסתופף באהלה של תורה מלעשות כן. אין מקום לפשרות בנושא מהותי זה, וכל בן-תורה שחשקה נפשו בתורה, יוכל לעשות כן באין מפריע, מבלי שמישהו יוכל למנוע זאת בעדו.

מכתבו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן שליט"א מאמש, מבטא דעה נחרצת זו, כפי שכבר נאמרה בעבר לנציגי היהדות הנאמנה בעל-פה, והפעם מתפרסמים הדברים בכתב, באופן ברור וחד-משמעי, לעיני כל מי שנושא זה עומד מול עיניו. במכתבו כותב מרן ראש הישיבה שליט"א: "ידוע לכל שבזכות התורה ולומדיה העולם קיים, וחוב קדוש ליתן לכל מי שלומד תורה שיוכל ללמוד, ולא שייך לוותר על שום בן ישיבה ואין שייך להתפשר בזה, ואנו פונים לכל מי שבידו לפעול שיפעל להמשיך קיום כל לומדי התורה בארץ הקודש כי בנפשנו הדבר וכל המקבל עליו עול תורה מעבירין ממנו עול מלכות ועול דרך ארץ, ויהי רצון שנזכה בזכות זה לכל מילי דמיטב".

יש לקוות כי הדברים הנחרצים הללו, יובילו את מקבלי ההחלטות למצוא את הדרך למנוע משבר חמור מאוד בעם היהודי כולו בארץ ובעולם!

2 תגובות

תגידו מה זה מרן ראש הגאון ?
מי יצר את הטיטל החדש !

לחסיד! אם היית קצת למדן היית חושב שיש טעות הדפוס.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *