המדינה: "כל המחבלים שנלכדו במנהרת הטרור נהרגו"

בתגובה לעתירה שהוגשה נגד המדינה בניסיון לאפשר את חילוץ הלכודים תחת הריסות המנהרה שהופצצה על ידי צה"ל, הובהר כי אין היתכנות למציאת בני אדם חיים • העתירה הוגשה על ידי ארגון שמאל ישראלי, והמדינה טוענת שמדובר בנושא ביטחוני

(מבט מעזה: כך נראים החיפושים אחרי גופות המחבלים במנהרה שהושמדה)

כל המחבלים ששהו במנהרה שנחפרה מחוץ לרצועת עזה בגבול ישראל נהרגו בעת הפיצוץ על ידי צה"ל, כך טענה היום (ראשון) פרקליטות המדינה בתגובה לעתירה שהוגשה בנושא. המדינה טענה כי מאחר שאין היתכנות לכך שישנם בני אדם חיים הלכודים מתחת להריסות, הרי שהיא אינה מחויבת לאפשר את כניסתם של צוותי החילוץ וההצלה הפלסטיניים לצורך איתורם.

עוד נכתב בתגובה לעתירה שהגישו ארגון השמאל עדאלה, מרכז אלמיזאן לזכויות אדם ואביו של אחד הנעדרים, חסן עבד אלגליל סבאחי, כי הפעילות המבצעית בשטח טרם הושלמה וכוחות צה"ל מבצעים פעולות חסויות הקשורות במנהרה. לכן טוענת המדינה כי "מתן הסעד המבוקש עלול לסכן את כוחות צה"ל הפועלים בשטח".

לדברי המדינה, מדובר בעתירה שמבקשת להביא ל"מקרה קיצוני ביותר" של התערבות בית המשפט העליון בסוגיות ביטחוניות ומדיניות, בעוד שהוא מצמצם את היקף התערבותו בסוגיות מעין אלו. המדינה הוסיפה כי הצלב האדום פנה לישראל על מנת לתאם פעולות חילוץ על ידי ארגון הטרור חמאס או גורמים הקשורים אליו ובהמשך לכך נערכו עם נציגי הארגון מספר פגישות בעניין, שאותן המדינה לא מפרטת.

ביום חמישי הבהיר מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, כי ישראל לא תאפשר לגורמים פלסטינים לחלץ את גופות המחבלים ממנהרת הטרור שהושמדה – כל עוד אין התקדמות בסוגיית השבויים והנעדרים הישראלים. "בעקבות פניית ארגון הצלב האדום בבקשה לאפשר את איתור המחבלים הנעדרים תחת המנהרה, שטופלה על ידי צה"ל, שוחח מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, עם ראש משלחת הוועד הבינלאומי של הצלב האדום בישראל, ז'אק דה מאיו", נמסר בהודעת המתפ"ש. כמו כן צוין כי האלוף מרדכי "הבהיר באופן נחרץ כי ישראל לא תאפשר את פעולות החיפוש במרחב הפרימטר הביטחוני ברצועת עזה, ללא התקדמות בסוגיית השבויים והנעדרים הישראליים".

//www.jdn.co.il/breakingnews/903517

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן