חבר הכנסת אורן חזן מהליכוד הודיע שיצטרף למאבק המשפחות השכולות ולראשי הרשויות ביו"ש הדורשים לקדם את סלילת הכבישים העוקפים בגדה, ואף להתחיל ממחר שביתת רעב. "עלי לתת דוגמה אישית שתמחיש כי מדובר בדיני נפשות", אמר

לאחר שהמשפחות השכולות החריפו היום (א') את המאבק על תקצוב הכבישים העוקפים ביהודה ושומרון במאהל המחאה מול בית ראש הממשלה, חבר הכנסת אורן חזן הכריז כי הוא מצטרף למאבק והודיע כי גם הוא מתחיל החל ממחר בשביתת רעב, כך פורסם לראשונה בחדשות 2.

"למרות מצבי הבריאותי ושרק עכשיו השתחררתי מבית החולים אחרי ניתוח שני, החלטתי שהחל ממחר אני מצטרף לשביתת הרעב", אמר הערב חזן במאהל המחאה.

"הבריאות שלי גם על הכתפיים שלך", הוסיף במסר לנתניהו. "אנחנו איתך ולצידך, יודעים שאתה עסוק בהרבה עניינים אבל לא יכול להיות מצב שנרשה לעצמנו שמשפחות שכולות יעשו את המאבק שאתה אמור להוביל – על הביטחון ביהודה ושומרון. אנחנו רוצים החלטת ממשלה לתקציב שיבנה כבישים בטוחים ביהודה ושומרון".

יחד עם המשפחות השכולות גם שלושה ראשי רשויות פתחו בשביתת הרעב: מלאכי לוינגר, אבי נעים ויוסי דגן.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן, שפתח כבר הבוקר בשביתת רעב, אמר לח"כ חזן שהגיע לאוהל המחאה: "עצוב שהגענו למצב שבו חברי כנסת ראשי רשויות ומשפחות שכולות צריכות לשבות רעב מול בית ראש הממשלה כדי לקבל סוף כל סוף מקור תקציבי להבטחות בנות שנים לדברים אלמנטריים הנוגעים לחיי אדם. אנחנו עוד מעט שבועיים כאן על המדרכה הזו, ומלבד הצהרות לתקשורת והבטחות על הקרח אין התקדמות".

מפגינים מחוץ לבית ראש הממשלה: "את הפיגוע בחלמיש ניתן היה למנוע"